Visual Studio Code .py Uzantılarının çalışmaması

Hokus Pokus

Centipat
Arkadaşlar selam. Bende Python'u hem kendi sitesinden hem de Microsoft Storedan indirdim. Microsoft Store'dan indirdiğim Pythonu silince ve .py uzantılı her dosyayı çalıştırdığımda çalışmıyor:
2020-09-10.png

Ben nasıl Python'un kendi sitesinden kurduğum Python ile bunu çalıştırabilirim?

Şu eklentiyi indirir misin? VS Code Python için önermiyorum ben. PyCharm Python'da yeniysen daha iyi olur.

Ayrıca Microsoft Store'dan Python indirmene gerek yok. Sitesinden Python 3'ün güncel olanını indirip, "PATH" kurulumunu onaylayarak kurman yeterli.

Sonrasında bu eklentiyi indirebilirsin.

Şu eklentiyi indirir misin? VS Code Python için önermiyorum ben. PyCharm Python'da yeniysen daha iyi olur.

Ayrıca Microsoft Store'dan Python indirmene gerek yok. Sitesinden Python 3'ün güncel olanını indirip, "PATH" kurulumunu onaylayarak kurman yeterli.

Sonrasında bu eklentiyi indirebilirsin.
Tamam ustam sorunu halletim. Şimdi sıra daha büyük sorunları çözmekte:
2020-09-10 (1).png

Yardımcı olursan sevinirim.
Aslında ana sorun bu hocam ama...

Tamamdır. Öyle yapıp tekrar deneyeceğim. Bir sorun olursa tekrar konu açarım. Sağ ol.
Code runner adlı bir extension kurmuşsun onu disable yaparsan fotoğraftaki başlat tuşundan çalıştırabilirsin.

Disable etmeden direk code runner kullanarakta çalıştırabilirsin keyfine göre ama ben code runner kullanmayı sevmiyordum.

1599757596118.png
1599757645152.png

Sorunun çözülmediyse şunları uygula.
Pip uninstall numpy --> bu işlem bitince numpy versiyon numarasını görürsün, büyük ihtimalle 1.9.14 tür genelde bu sürümde hata var.
Silindikten sonra.
Pip install numpy==1.9.13 yazıp yükle büyük ihtimalle çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı