Visual Studio Code terminal yavaş çalışıyor

msport

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. Visual Studio Code'u Python ile beraber kullanıyorum. Eskiden böyle bir sorun yoktu ancak bugün terminal üzerinden kodu çalıştırdığımda yaklaşık 3-4 saniye bekleyip öyle çalıştırıyor. 10 senelik eski bilgisarımda bile anında çalışıyordu ama i5 12500H işlemcili ve 16 GB RAM'li laptopta acayip yavaş. Kod uzunluğu yüzünden olabilir mi acaba diye sadece.

Kod:
print(1+2)

Yazıp çalıştırdım onda bile bekliyor. Sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Açılan proje dosyası nereyi kapsıyor, büyük bir projeyi açtıysanız ondan kaynaklı olabilir.

Yeni bir proje dosyası oluşturup dener misiniz?

Açılan proje dosyası nereyi kapsıyor, büyük bir projeyi açtıysanız ondan kaynaklı olabilir.

Yeni bir proje dosyası oluşturup dener misiniz?

Yok hocam dediğim gibi 900 küsur satırlık dosyada 3-4 saniye sürüyor içinde sadece "print(2+3)" yazan dosyada 3-4 saniyede çalışıyor. Yeni dosya açıp yine print(5+7) yazdırdım bu sefer gecikme azaldı ama halen gecikme devam ediyor hocam.

Debugger kısmına yazmıyorsundur inşallah.

Yok hocam o kadar değiliz çok şükür :D Laptopu kapatmıştım şimdi geri açtım ve sorun çözüldü. Şu an bir sorun yok.

Sorun tekrardan başladı, sürümden dolayı olabilir mi diye silip tekrar yükledim ama ilk açtığımda bir süre böyle bir sorun olmuyor ama kısa bir zaman sonra yine yavaş çalışıyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Yok hocam o kadar değiliz çok şükür :D Laptopu kapatmıştım şimdi geri açtım ve sorun çözüldü. Şu an bir sorun yok.

Sorun tekrardan başladı, sürümden dolayı olabilir mi diye silip tekrar yükledim ama ilk açtığımda bir süre böyle bir sorun olmuyor ama kısa bir zaman sonra yine yavaş çalışıyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Windows'taki terminalden dosya dizinini yazıp çalıştırdım sorun terminalde olabilir mi diye ama orada herhangi bir sorun yok direkt dosyayı çalıştırıyor ama Studio Code'da gecikme halen devam ediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı