Visual Studio'da kaydedilen kod tekrar açtığımda çalışmıyor

Sokaner

Hectopat
Daha fazla  
Az once 60 satırlık kod yazdım ve kalanını sonra yaparım diyerek tüm sekmeleri teker teker kaydettim. Farklı kaydetten masaüstüme attım ve 1 2 saat sonra gelip kodu tekrar çalıştırdığımda form dosyaları yoktu. Exe dosyası yoktu ve kodu çalıştıramıyorum. Başlatma düğmesi kısmında iliştir yazıyor. Form dosyalarının kodu var. Kodlarda hata yok ama ne program başlıyor ne de tasarım sekmesinde form dosyasını düzenleyebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Terminala yazacaksın. Eğer proje klasöründeysen direkt yazabilirsin. Değilsen csproj dosyasını dosya yoluyla birlikte vericeksin. Örnek: dotnet restore C:/bilmemne/bilmemne/asdf.csproj. Yalnız Visual Studio kullanıyosan gerek yok. Direkt "build solution" yapman yeterli, programda hata yoksa sorunsuz çalışması lazım.
Farklı kaydetten masaüstüme attım
Burda bahsettiğiniz .cs dosyalarını solutiondan çıkarıp direkt masaüstüne atmaksa. Kodunuz doğal olarak çalışmayacaktır.

Terminala yazacaksın. Eğer proje klasöründeysen direkt yazabilirsin. Değilsen csproj dosyasını dosya yoluyla birlikte vereceksin. Örnek: dotnet restore C:/bilmemne/bilmemne/asdf.csproj. Yalnız Visual Studio kullanıyosan gerek yok. Direkt "Build solution" yapman yeterli, programda hata yoksa sorunsuz çalışması lazım.

Burada bahsettiğiniz. CS dosyalarını solutiondan çıkarıp direkt masaüstüne atmaksa. Kodunuz doğal olarak çalışmayacaktır.

Sol üstte file kısmından farklı kaydet deyip kaydeettim sonra kaydettiğim dosyaların hepsini denedim hiçbiinde F5 çalışmıyor ve form sekmesi yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı