Vitamin Takviyesi Önerisi

SIOBHAN

Kilopat
Merhaba arkadaşlar B12 seviyem alt sınıra yakın. Demir ve D vitamin seviyem alt sınırın altında. Takviye alınır mı? Var mı doktor olan ya da takviye kullanan?

Şimdi dostum, belirttiğin kan değerleri seviyelerini eğer vahiy gelmediyse bir sağlık kuruluşunda doktor talebi doğrultusunda yapmış olmalısın. Bu yüzden doktoruna git, sana reçete yazacaktır. Reçeteni alıp eczaneye gittiğinde reçetende yazılı olanı sana vereceklerdir, hiç merak etme. Not olarak şunu da ekleyeyim kafanıza göre hiçbir ecza ürününü kullanmayın. Vitamin bile olsa gereksiz kullanımı vücudunuzda tahribata yol açabilir.

Şimdi dostum, belirttiğin kan değerleri seviyelerini eğer vahiy gelmediyse bir sağlık kuruluşunda doktor talebi doğrultusunda yapmış olmalısın. Bu yüzden doktoruna git, sana reçete yazacaktır. Reçeteni alıp eczaneye gittiğinde reçetende yazılı olanı sana vereceklerdir, hiç merak etme. Not olarak şunu da ekleyeyim kafanıza göre hiçbir ecza ürününü kullanmayın. Vitamin bile olsa gereksiz kullanımı vücudunuzda tahribata yol açabilir.
Doktora gidecek zamanım şuan yok ne yazık ki.

Hangi saat aralığında çalışıyorsun bilmiyorum ama aile hekimlerinde nöbetçilik oluyordu. Haftanın belirli günleri akşam mesaiden sonra belli bir müddet daha hasta bakıyorlardı. Onu öğrenip sana uyan bir vakitte gitmen en mantıklısı. Eğer hiçbir türlü gitme şansın yoksa bir eczacıya danış hangi ürünü nasıl kullanman gerektiğini sana söyler. İnternetten almanı tavsiye etmem çoğu sahte oluyor, güvenilir yer bulmak sıkıntı.

D vitamini için en iyi kaynak hala Güneş'in kendisi. Günde 10 dakika bile güneş ışığı alsan kar kardır. Demir biraz sıkıntı bildiğim kadarıyla demir eksikliğinden mi yoksa demir bağlama kapasitesitesinin eksikliğinden mi olduğunu bilmek lazım. O yüzden yorum yapamam. B12 içinse brokoli, ciğer vs gıdalar iyidir. Beslenme düzenin nasıl bilmiyorum, o yüzden fastfood tarzı ağırlıkla besleniyorsan düzeltmeye bak.
Vallahi yardımcı olabileceğim bunlar, bilmiyorum artık sana ne kadar yardımcı olur.

Geri
Yukarı