Vivaldi tarayıcı nasıldır?

chary

Centipat
Daha fazla  
Opera GX kullanıyordum fakat son zamanlarda Twitch veya başka sitelerde sorun yaşandığından ayrıca yabancı sitelerde Türkçe çeviri özelliği gelmediğinden bıraktım. Özelleştirme olarak, kenar çubuğu olarak ve çeviri özelliği artısı sayesinde en yakın Vivaldi'yi buldum daha fazla özellik sunuyor gibi. Nasıl tarayıcıdır sizce güvenlik vs. ?

Guvenlik konusunda iyi olmadigi soyleniyor. Uzun suredir Vivaldi kullaniyorum sorun yasamadim. Opera gibi kisayol ozellestirmesi sunmasi, yan paneli vs gayet guzel.
1696001163571.png

Arayuz renkleri ve arka plan degistirilebiliyor.

Vivaldi'yi denemiştim ama direk sildim bana karmaşık geldi ama Vivaldi'ye benzesin diyorsan Opera GX güzeldir daha kolay ve bence daha güzel ayrıca bende gx kullanıyorum fakat Twitch de vs. bir sorun yaşamıyorum.

Güvenlik konusunda bir sorunu yok. Chromium alt yapısını kullanıyor ve düzenli güncellemelerini alıyor. Kullanabileceğiniz en detaylı ayarları sunan tarayıcıdır. Vivaldi'nin sayfa çevirisi yoktu ama gelmiş olabilir. Arayüzünün fazla detaylı olması bazen rahatsız edebiliyor. Telefon tarafında Samsung tarayıcısından sonra sekme arayüzü sunan tek tarayıcı.

Ben video oynatıcısı özelliğinden ve Samsung telefonum olduğundan, Samsung'un kendi internet tarayıcısını kullanıyorum. Bunu kullanmasam kesinlikle Vivaldi tercih ederdim.

Opera'nın eski geliştiricilerinin, geliştirdiği bir tarayıcı. Vivaldi yapılan çoğu özelliği Opera'nın aşerdiğini de belirtelim. Opera GX'e göre temaları falan kötü değildir.

Vivaldi tek sorunu sayfaları yavaş açması. Kullandıkları bir güvenlik katmanı mı yoksa başka bir şey mi bilmiyorum. Bu sorunu çözemediklerinden önermiyorum.

Bir de Google arama motorunun, öneri sistemi gelmiyor. Bu öneri sistemine alışkın kullanıcılar rahatsız oluyor. Bağlantıda çözümünü anlatmıştım.

Ayrıca çok fazla DDG ile iş birlikleri var. Bu da bireysel kullanıcı için kötü. Ana odağı gizlilik olan bir tarayıcı değil. Sadece DDG ile iş birlikleri var. Reklam engelleme ayarıda Opera'dan bir tık iyi ama bir Ublock Origin veya Brave kalkanları değil.

Geri
Yukarı