Vivo V30 Lite Tanıtıldı, İşte Özellikleri Ve Fiyatı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Vivo V30 Lite

Vivo, V30 serisinin ilk modeli olan V30 Lite’ı tanıttı. Vivo V30 Lite bizi 1150 nit parlaklığı ve 120 Hz yenileme hızını destekleyen 6.67 inçlik FullHD+ E4 AMOLED ekran ile karşılıyor. Bu ekrana 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla eşleştirilen Snapdragon 695 yongası eşlik ediyor. Arkadaki kamera kurulumunda Aura Light LED flaş, OIS destekli […]

Devamı: Vivo V30 Lite Tanıtıldı, İşte Özellikleri Ve Fiyatı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

SD 695 bu aralar heryerde karşıma çıkmaya başladı sonradan değerlendi işlemci.
Tek eksisi 1080P 60fps video çekmeye izin vermesi ama bazı üreticiler 30fps sunuyor sadece.

Günlük kullanım için fazlasıyla yeterli bir işlemci az güç tüketiyor, ısınmıyor gayette kararlı şekilde işini yapıyor. Güzel bir panelle birlikte içerik tüketmeye yönelik örneğin dizi, film, sosyal medya gibi yada fazla grafik istemeyen oyunlarda tatmin ediyor hertürlü dediğim gibi tek eksi yanı 1080p 60fps olabilir tabi üreticiler 30 fps olarak sunuyor orası var ne sebeptendir bilmem.
Video kalitesini sadece çözünürlük belirlemez ama genel olarak konuşursak video konusunda beklentisi olmayan kişilere hitap eden ürünler oluyor bu işlemcinin mevcut olduğu cihazlar.

15k bandında galiba bir canavar oluyor.

SD 695' li canavar mı olur.
Giriş üst seviye diyeceğin işlemci üzmezde güldürmezde gündelik kullanıcı ve içerik tüketen insan için çok iyi bir işlemci. TSMC dökümü en azından kaliteli böyle bir artısı var, Samsung dökümü işlemciler yada MTK işlemcileri gibi soba değil.

SD 695'li canavar mı olur?
Giriş üst seviye diyeceğin işlemci üzmezde güldürmezde gündelik kullanıcı ve içerik tüketen insan için çok iyi bir işlemci. TSMC dökümü en azından kaliteli böyle bir artısı var, Samsung dökümü işlemciler ya da MTK işlemcileri gibi soba değil.

15k bandında sıfır telefon almaya kalktığında güzel bir telefon. Evet bandında canavar o yüzden. Telefon fiyatları kötü durumda malum bir maaş ile alınabilen iyi telefonlar arasına giriyor benim gözümde. Tek eksiği seninde dediğin gibi 60FPS. Olsa tadından yenmez.

15k bandında sıfır telefon almaya kalktığında güzel bir telefon. Evet bandında canavar o yüzden. Telefon fiyatları kötü durumda malum bir maaş ile alınabilen iyi telefonlar arasına giriyor benim gözümde. Tek eksiği seninde dediğin gibi 60FPS. Olsa tadından yenmez.

İşlemci destekliyor 60fps ama üreticiler eklemiyor.
İşlemci Video işleme tarafında zayıf bu yüzden risk almak istemiyorda olabilirler yoksa 1080p 60fps gayet yeterli bişey önemli olan kullanılan sensör' ün ve merceğin kalitesi. 4k video çekiyor demek de tek başına kaliteyi göstermiyor sonuçta İSO performansı, renk doğruluğu, dinamik aralık, kontrast gibi bir çok şey var. Keşke 60 fps desteği üreticiler eklese en azından bunun baya önemi oluyor. Telefon gibi bişeyde 1080p yeterli buluyorum ben.

Bu fiyat bandında bundan iyi hemde fark edilir derecede SD 778G ve MTK 1080 var bunların her haliyle gerisinde onlar Orta segmentim girişi diyeceğimiz şeyler.
SD695 dediğimiz işlemci MTK G99 ve SD 732G den bir tık daha güçlü bu sebeple en iyi giriş segment cihaz oluyor bunun kullanıldığı cihazlar SD695 li cihaz kullanıyorum zaten Honor X9a ben buna orta segment demem ama giriş demekde tam doğru olmaz giriş üst desek daha doğru ama şöyle de bişey gayet veririmlilik yönüyle güzel bir işlemci. Ağır oyunları oynamayan, sosyal medyada takılan ve Video falan izleyen kişiler için mükemmel bir işlemci bence. Az güç tüketimi hemde üzmeyen bir performansı var bu sebeple çoğu alanda fazlasıyla yeterliyken iyi bir batarya performansıda sunuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı