Vkg.sys mavi ekran hatası nedir?

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Bu vkg.sys hatası uzun zaman önce yine laptop açılırken yine olmuştu. Şimdi yine laptop açılırken oldu. Ben Valorant'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, bu yüzden fazla üstüne düşmüyorum fakat bu hata gerçekten de Valorant'dan mı kaynaklı?

IMG20230703204701.jpg

İyice coştu bu Riot Vanguard hatası.

"Laptop açılırken" dediğiniz için önerebileceğim iki çözüm var.

Hazırda beklet (hibernation) ve hızlı başlat (fast boot) özelliklerini kapatmak.

Hibernation kapatmak için:

• CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodu yapıştırın.
  • powercfg.exe /hibernate off
  • Daha sonra sistemi yeniden başlatın.

Hızlı başlatı kapatmak için:

Bunları kapatıp bir deneyin. Tekrar mavi ekran alırsanız paylaşın, problem yaşamazsanız da belirtirsiniz.

------
@efew0 Son durum nedir?

Son düzenleme:
Çözümleri uyguladıktan sonra mı yoksa herhangi bir şey yapmadan kendiliğinden mi düzeldi?

Bu hata çok sık oluyor dediğim gibi. O yüzden hangi çözüm yöntemlerinin işe yaradığını bilmemiz gerek.

Çözümleri uyguladıktan sonra mı yoksa herhangi bir şey yapmadan kendiliğinden mi düzeldi?

Bu hata çok sık oluyor dediğim gibi. O yüzden hangi çözüm yöntemlerinin işe yaradığını bilmemiz gerek.
Hiçbir şey yapmadım. Önceden olduğunda bir şey yapmamıştım kendiliğinden geçti. Belki ilerde tekrar olur bilemem.

- Anladım.
- Hazırda beklet ve hızlı başlat gibi özellikler RAM'de veri depoluyor.
- Yani laptop açılırken, kapanırken, beklemedeyken vs. RAM'de bilgiler saklanıyor.
- Bundan dolayı RAM'de yer kalmayınca da bu tip hatalar oluşuyor.
- Sonuçta herhangi bir yazılım, RAM'i kullanıyor. RAM'den depolama yeri alamayınca işleyiş bozuluyor.
- Tekrar alırsanız üstte önerdiklerimi uygulayabilirsiniz.
- Veya basit bir "restart" da çözüm olabilir.

Geri
Yukarı