VMware Üzerinde Sanal macOS Kurulumunda Hasar Hatası

Soner YÜCEL

Kilopat
Daha fazla  
Başımda ciddi bir sorun var ve bu sorunu

Bu konuda paylaştım çözüm bulamadığım için farklı alternatifler deniyorum.
Bu sebep ile diğer Windows tabanlı sistemimde sanal olarak macOS kurup temiz bir kurulum yapmaya çalışacağım ancak VMware uygulamasına macOS kurmak istediğimde macOS Mojave bu kopyası hasar görmüş uyarısı alıyorum.
2 Farklı yerden indirdim ilki yabancı bir site diğeri ise Recep Baltaş'ın paylaştığı her iki dosyada da hasar hatası alıyorum.
Çözümü konusunda yardımcı olabilirseniz memnuniyet duyacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi öncelikle buradaki sorununuza gelelim. Eksik inmiş veya güncel vmware ile uyumsuz olabilir. Şu bağlantıya göz atınız:

Ayrıca MacBookAir 2015 cihazınıza paylaşıtğım macOS sürümlerini rahatlıkla kurabilirsiniz. Açılışta alt/option basılı tutarak. İlgili konularımdaki yer alan madde:
  • Ayrıca Clover EFI bölümünü sildiğinizde Apple Macintosh cihazlara kurulum yapabilir. (Silmeniz gerekmeyebilir.)

Şimdi öncelikle buradaki sorununuza gelelim. Eksik inmiş veya güncel vmware ile uyumsuz olabilir. Şu bağlantıya göz atınız:

Ayrıca MacBookAir 2015 cihazınıza paylaşıtğım macOS sürümlerini rahatlıkla kurabilirsiniz. Açılışta alt/option basılı tutarak. İlgili konularımdaki yer alan madde:
Mütevazi ve yardımsever yaklaşımların için teşekkür ederim.
Ancak senin vermiş olduğu dosyayı da kurmak istediğimde aynı hatayı veriyor bir yerde eksik birşeyler yapıyorum mutlaka.
Gerçi Windows içerisine macOS kurmamda ki sebep Macbook'a flash bellek üzerinden yeniden kurulum yapabilmek için başlangıç belleği oluşturmaktı onu da Windows üzerinden Transmac uygulaması ile gerçekleştirdim.
Bu sebep ile artık Windows'a macOS kurmama gerek kalmadı.
Ancak temiz kurulum için flash belleği yazdırmış olsam da bir türlü Macbook'u boot edemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı