Vodafone 100 Mbps internette 10 Mbps hız alınıyor

WARKO

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500
İşlemci soğutucu: Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB 240mm
Ekran Kartı: GIGABYTE GeForce RTX 3060 WINDFORCE OC 12GB
Anakart: MSI PRO B550M-P GEN3 4400(OC) DDR4
Ram: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 x2
M2ssd: CORSAIR 500GB MP600 GS
sdd: KIOXIA EXCERIA 960GB SATA 3.0
Hard Disk: Seagate 4 Tb Skyhawk : WD 1TB Blue
Kasa: MSI MAG FORGE 100R
Güç Kaynağı: ZALMAN ZM600-TXII 600W 80 PLUS
2 ay oldu 100 Mbps interneti 10 Mbps olarak veriyorlar. 10 kere falan aramışımdır. Sürekli arıza kaydı ya da kayıt oluşturdum ama bir türlü interneti düzeltmediler. Bu sorunu başka şekilde nasıl cözebilirim? İlk 100 Mbps kullanıyordum interneti, sonradan bir anda 10'a düştü. Bölgesel arıza falan dediler. İlk 2 hafta hiçbir şey yapmadım sonrasında sürekli aradım ama bir türlü çözmediler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-06-23 235433.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-23 235433.png
    41,5 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
2 ay oldu 100 Mbps interneti 10 Mbps olarak veriyorlar. 10 kere falan aramışımdır. Sürekli arıza kaydı ya da kayıt oluşturdum ama bir türlü interneti düzeltmediler. Bu sorunu başka şekilde nasıl cözebilirim? İlk 100 Mbps kullanıyordum interneti, sonradan bir anda 10'a düştü. Bölgesel arıza falan dediler. İlk 2 hafta hiçbir şey yapmadım sonrasında sürekli aradım ama bir türlü çözmediler.

Türksat'ta da aynı şekilde, galiba Türkiye genelinde bir sorun var.

Bağlantınız kablolu mu?

Evet.

Türksat'ta da aynı şekilde, galiba Türkiye genelinde bir sorun var.

O zaman söylesinler. Firmanın tepkisiz kalması beni çok sinirlendiriyor. O kadar arıyorum ediyorum ne geri dönen var ne şöyle bir sıkıntı diyen var ne başka bir şey söyleyen var kendi kendime çırpınıp duruyorum resmen.

Bir olay daha var. Türk Telekom'dan aradılar beni ve adam bana internetinizi 10 mgb e ayarladım diye söyledi. Ben 100 olması gerektiğini söyledim. Oda Vodafone'yi arayıp bize bilgi vermesi gerektiğini şu anda 10 mgb olarak interneti gördüğünü söyledi. Ben bunu Vodafone'ye söyledim adam size böyle bir bilgi verilmemesi gerektiğini ve ses kayıtlarını dinliceklerini falan söyledi. Sonra bir daha ses çıkmadı ondanda böyle umursamaz bir firma olamaz ya.

Son düzenleme:
Evet.

O zaman söylesinler. Firmanın tepkisiz kalması beni çok sinirlendiriyor. O kadar arıyorum ediyorum ne geri dönen var ne şöyle bir sıkıntı diyen var ne başka bir şey söyleyen var kendi kendime çırpınıp duruyorum resmen.

Bir olay daha var. Türk Telekom'dan aradılar beni ve adam bana internetinizi 10 mgb e ayarladım diye söyledi. Ben 100 olması gerektiğini söyledim. Oda Vodafone'yi arayıp bize bilgi vermesi gerektiğini şu anda 10 mgb olarak interneti gördüğünü söyledi. Ben bunu Vodafone'ye söyledim adam size böyle bir bilgi verilmemesi gerektiğini ve ses kayıtlarını dinliceklerini falan söyledi. Sonra bir daha ses çıkmadı ondanda böyle umursamaz bir firma olamaz ya.
Hocam hiç ortalığı karıştırmadan Vodafone'u arayıp benim internet profilim 10Mbps olarak ayarlanmış bunu düzeltebilir misiniz? talebiyle gidin. Yoksa onlar sorunu çok başka yerlerde aramaya meyillilerdir.

Hocam hiç ortalığı karıştırmadan Vodafone'u arayıp benim internet profilim 10Mbps olarak ayarlanmış bunu düzeltebilir misiniz? Talebiyle gidin. Yoksa onlar sorunu çok başka yerlerde aramaya meyillilerdir.

Öyle bir sorun olmadığını 100 mgb olarak ayarlı olduğunu söylediler.

Öyle bir sorun olmadığını 100 mgb olarak ayarlı olduğunu söylediler.
Eğer X bir sebepten altyapı arızası yoksa muhtemelen Vodafone kendinde gördüğü hız değerlerini doğru sanıyor. Çok nadiren olsa da TT ve diğer ISS'in CRM'lerinde yer alan hız profilleri uyuşmayabiliyor. Altyapı sahibi TT olduğu için onun değeri geçerli oluyor. Vodafone arkada 100 görse bile çıkışı TT portundan 10 olarak yapıyorsunuz. Bu bahsettiğim bir senaryo, belki sorun bambaşkadır. Ama dediğim gibiyse allah kolaylık versin Vodafone'u ikna etmek için.

Eğer X bir sebepten altyapı arızası yoksa muhtemelen Vodafone kendinde gördüğü hız değerlerini doğru sanıyor. Çok nadiren olsa da TT ve diğer ISS'in Crm'lerinde yer alan hız profilleri uyuşmayabiliyor. Altyapı sahibi TT olduğu için onun değeri geçerli oluyor. Vodafone arkada 100 görse bile çıkışı TT portundan 10 olarak yapıyorsunuz. Bu bahsettiğim bir senaryo, belki sorun bambaşkadır. Ama dediğim gibiyse Allah kolaylık versin Vodafone'u ikna etmek için.

Vallahi çok uğraştım. Her gün inatla aradım en sonunda karar verdiler eve teknik ekip gönereceklermiş. Böyle bir berbat firma olamaz ya 2 aydır arıyorum insan bir merak edip eve ekip gönderir. En son iş olarak onu yapiyorlar. Bakalım bugün gelecekmiş gelsin cözemicekler gene biliyorum yani sinir hastası oldum bunlar yüzünden.

Vallahi çok uğraştım. Her gün inatla aradım en sonunda karar verdiler eve teknik ekip gönereceklermiş. Böyle bir berbat firma olamaz ya 2 aydır arıyorum insan bir merak edip eve ekip gönderir. En son iş olarak onu yapiyorlar. Bakalım bugün gelecekmiş gelsin cözemicekler gene biliyorum yani sinir hastası oldum bunlar yüzünden.

Düzelsin internet taahhüt bitsin Vodafone diye bir marka yok artık benim icin.

Eğer X bir sebepten altyapı arızası yoksa muhtemelen Vodafone kendinde gördüğü hız değerlerini doğru sanıyor. Çok nadiren olsa da TT ve diğer ISS'in Crm'lerinde yer alan hız profilleri uyuşmayabiliyor. Altyapı sahibi TT olduğu için onun değeri geçerli oluyor. Vodafone arkada 100 görse bile çıkışı TT portundan 10 olarak yapıyorsunuz. Bu bahsettiğim bir senaryo, belki sorun bambaşkadır. Ama dediğim gibiyse Allah kolaylık versin Vodafone'u ikna etmek için.

Şimdi test ettiler yeniden interneti. Altyapım normalde 100 veriyor ama bunlar 42 ölçmüşler. Büyük ihtimal internet paketimi düşürcekler paketi kabul etmesem iptal ettirebilir miyim?

Son düzenleme:

Düzelsin internet taahhüt bitsin Vodafone diye bir marka yok artık benim icin.

Şimdi test ettiler yeniden interneti. Altyapım normalde 100 veriyor ama bunlar 42 ölçmüşler. Büyük ihtimal internet paketimi düşürcekler paketi kabul etmesem iptal ettirebilir miyim?
Muhtemelen iptal etmemek için direnirler ama iptal edebilirsiniz vaadedilen kalitede hizmet verilemediği için.

Geri
Yukarı