Vodafone Düşük İnternet Hızı Problemi

atahanatmaca

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Vodafone İnternet'i evime bağlatmamın 45. günü. Türk Telekom'un alt yapısıyla Türk Telekom'dan daha ucuza internet sağladığı için seçtiğim bir firmadır kendileri. Fakat 1. günden itibaren 50 Mbps internet sağlamaları gerekirken 8 Mbps sabit hızda internet alıyordum. Alt yapım 50 Mbps'ye kadar destekliyor ve şikayet etmek ve düzeltmelerini istediğim 15-16. aramanın üzerine bana sadece "Sorununuz giderilmiştir. Modeminizin fişini çıkarıp takın." diyerek mesaj attıktan sonra bu işlemi en az 7-8 defa tekrarladığım için sinirlerime mukayyet olma konusunda çığır açtığımı anladım.

Tüketici Hakları Mahkemesi'ne başvuru yaptım. Sorunum şöyle Vodafone müşteri hizmetlerini aradığımda bana ısrarla teknik destek yollamadılar. Bu teknik desteği kendim gidip bulamaz mıyım? Evime getirtip daha önce de olan bu hat problemini çözdüremez miyim? 50 Mbps parası istiyorlar üstelik. Mahkeme harici yapabileceğim mantıklı seçenekleri sizlerden bekliyorum çünkü mahkemelere çok uzayabiliyormuş.

Kablolarında sıkıntı yoksa yapabileceğin bir şey yok. Eve elektrikçi çağır kabloları kontrol etsin belki ondan düşük hız alıyorsunuzdur diyeceğim, hızını sabitlediklerine göre daha yüksek hız alabiliyor olmalısınız. Öyleyse yapabileceğin durmadan aramak veya mahkemeye vermek gibi duruyor. Son olarak ise cayma bedelini ödeyip sözleşmeni feshedebilirsin. Hatta ben Vodafone'da ilk 3 ay cayma bedeli yok diye bir kampanya görmüştüm sanırım. Öyleyse ücretsiz sözleşmeyi feshedebilirsiniz.

Aklıma bunlar geldi.

Vodafone sorunlu firmadır uzak dur derhal Superonline'a geçiş yap bende aynı sorunu yaşadım hiçbir şekilde çözdükleri yok aşağılık heriflerin hepsi birer yalan, o müşteri hizmetleri hiçbir şekilde bir şey yaptığı yok bunu da o firmada çalışan tanıdığım bizzat söyledi zaten pek yakında Vodafone'u her yerde ifşa edeceğim buna da hiçbir şey diyemiyorlar zaten korkudan. :)

Superonline'dan şaşmak hatadır bence, ülkemizde ki en iyi internet sağlayıcısıdır. 1Gbit Download ve 1Gbit Upload alabilme imkanı var ( tabi ücretini ödersen. ) Şahsen 50/8 kullanıyorum gayet iyi. Tavsiyem superonline geçmeniz.

Kablolarında sıkıntı yoksa yapabileceğin bir şey yok. Eve elektrikçi çağır kabloları kontrol etsin belki ondan düşük hız alıyorsunuzdur diyeceğim, hızını sabitlediklerine göre daha yüksek hız alabiliyor olmalısınız. Öyleyse yapabileceğin durmadan aramak veya mahkemeye vermek gibi duruyor. Son olarak ise cayma bedelini ödeyip sözleşmeni feshedebilirsin. Hatta ben Vodafone'da ilk 3 ay cayma bedeli yok diye bir kampanya görmüştüm sanırım. Öyleyse ücretsiz sözleşmeyi feshedebilirsiniz.

Aklıma bunlar geldi.
Kablolarımda sorun yok daha önceden Superonline kullanılmış bu dairede ve 24Mbps hızı sabit şekilde alabiliyormuş kiracılar. Tarifeleri 10-15 TL daha ucuz diye böyle bir hataya düştüm sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Vodafone kullanıyorum. Bir aralar bizim altyapı gereği "4 Mbps kullanabiliyorsunuz" demişlerdi ama 6 Mbps'yi gördüğüm zamanları hatırlıyorum. Bir diğeri de bu yazın başından beri 1.5 Mbps hız alıyordum, birçok kez arayıp bu durumu anlatsam da çözüm bulamıyorduk. Sonra ekip falan gönderdiler ve evegl gelen internetin zayıf olduğunu öğrendik. Bu nedenle de CAT6 kablo alıp dışardan hat bağlatmak istemiştim (internet/telefon kutusuna kadar bir ucunu çekip isim yazmıştım), müşteri temsilcisini arayıp ekip gönderme talebinde bulundum ve geldiler ama bağlamadan geri gittiler. Nedeni ise internet hızında bir değişiklik olmayacağıymış. 1 2 ay önce fiber internet başvurusunda bulunmuştuk sitedekilerle, binalara Superonline kutusu bağlandı ama daha dairelere fiber gelmedi. Geldiği gibi Superonile'a geçeceğim.

Tabi bazıları Vodafone kullanıp rahat ettiğini söylüyor ama bunu diyenler de genelde fiber internetle kullanlar. Ayrıca Turkcell yalın ADSL kullanan birkaç arkadaşım var, çok memnun değiller ama TT'ye veya Turkcell'e fiber internet başvurusunda bulunursan ve talep kabul edilirse kafan rahat eder.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı