Vodafone numara taşıma

Anil_Can

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Ben yaklaşık 10 gün önce hattımı Vodafone'dan Türk Telekom'a taşıdım. Taşımadan önce Vodafone taahhüdünüz doluyor yeni abonelik yapalım diye arıyordu. Vodafone kendi evimde bile çekmediği için süresini dolmasını bekledim. Faturam 170 TL civarındaydı. Şimdi Vodafone bana 1318 TL fatura kesmiş. Hadi diyelim 12 ay tam dolmadan ayrıldım. Bu normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. Ben yaklaşık 10 gün önce hattımı Vodafone'dan Türk Telekom'a taşıdım. Taşımadan önce Vodafone taahhüdünüz doluyor yeni abonelik yapalım diye arıyordu. Vodafone kendi evimde bile çekmediği için süresini dolmasını bekledim. Faturam 170 TL civarındaydı. Şimdi Vodafone bana 1318 TL fatura kesmiş. Hadi diyelim 12 ay tam dolmadan ayrıldım. Bu normal mi?
12 ay tam dolmadan ayrılırsanız normal. Benim şu an taahhüt bitimine 4 ay var ayrılırsam 778 TL ödeyeceğim görünüyor. Fakat 11. ayda ayrılırsanız doğal olarak taahhüt ücreti ödememeniz gerekiyor.

Eğer taahhüt süreniz dolmadan geçtiyseniz o altta küçük yazılarda ne kadar ücret yazıyor ise cayma bedelinde o. Fakat siz taahhüt doluyor demişsiniz yani cayma bedeli alamazlar. Müşteri hizmetlerini arayıp bu paranın ne olduğunu sormak daha doğru olur. Neyi ne için kestiklerini biz bilemeyiz. Eğer cayma bedeli falan derlerse taahhüt bitmişti, bu neyin parası diye sorgulayın. Haksız yere kazanç sağlamasınlar. Bunu yapıyorlar sonuç olarak.

Şimdi yanıtlarınız için teşkekkürler arkadaşlar. Vodafone tarafından Temmuz ayı başında aranmıştım taahatünüz bitiyor diye aranmıştım 270 TL olacak faturanız denmişti. Dediğiniz gibi müşteri hizmetlerini aradağımda tahhaütüm daha dolmadığını öğrendim. Bana da ders oldu iyice incelemeden ani karar vermiyeceğim. Not sakın Vodafone almayı düşünen varsa almasın. İstanbul'un ortasında telefon ve internet çekmiyor.

Geri
Yukarı