Vodafone SIM kartı okuyor ama şebeke yok

Ksotar

Hectopat
Daha fazla  
Telefon Xiaomi Redmi Note 10 5G.

Vodafone hattı kullanıyordum. 2 gün önce birden şebeke yok simgesiyle karşılaştım. Arama vs yapamıyorum. Fakat hattı başka telefona taktığım zaman şebeke geliyor. Evde BİMCELL operatörü de vardı. Onu takıyorum bu sefer şebeke olmayan telefonda şebeke geliyor. Operatörle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum doğru mudur?

Bu konuda ne yapabilirim?

Evet, tahmininiz büyük ihtimalle doğru. Telefondan kaynaklı bir durum olsaydı BIMCELL çalışmazdı diye düşünüyorum. En iyisi operatör desteğine ulaşmanız olacaktır.

Evet, tahmininiz büyük ihtimalle doğru. Telefondan kaynaklı bir durum olsaydı BİMCELL çalışmazdı diye düşünüyorum. En iyisi operatör desteğine ulaşmanız olacaktır.

Vodafone bayiisine götürdüğümüzde ise telefonun SIM kart yuvası sıkıntılı olabilir deyip yolladılar. Amaçları yeni telefon satmak sanırım. Telefonun ömrünün kısa olduğunu, "bir süre sonra gider bu telefonlar" tarzında cümleler kurmuşlar. Turkcell hattı da var, onu da deneyip net bir sonuca varmak istiyorum. Eğer Vodafone ile ilgili bir sıkıntı ise cayma bedelini ödeyip başka operatöre geçmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı