Çözüldü Voice meeter ayarları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hastakr

Decapat
Arkadaşlar merhaba ben sesimi kaliteleştirmek için voice meeter banana yükledim. Fakat sadece mikrofon için yükledim kulaklığımda bir sıkıntı yok fakat öğrenmek için bazı videolar izledim a1'i açarsanız sadece Spotify'dan ses gelir falan bir şeyler demişler ben hiçbir şey anlamadım biri bana yardımcı olabilir mi? Ben sadece mikrofon için olan ayarların kalmasını istiyorum kulaklıkla ilgili olanları kapatacağım şu an genel olarak böyle neleri kapatmalıyım kulaklığımda bir şey değişmemesi için? Yani örneğin şu a1'i kapatınca kulaklıktan ses gelmiyor sadece o açık mı kalmalı a2'yi kapatıym mı?

Eki Görüntüle 843996Eki Görüntüle 843996

Çözüm
Başında A harfi olanlar Fiziksel, B harfi olanlar Sanal ses çıkışlarıdır. Yani Fiziksel çıkışta kulaklığınız olacak, Sanal çıkışlarda da mikrofonunuz olacak. Duymak istediğiniz sesi A1 olarak işaretleyin. Mikrofonunuzu işaretlemeyin çünkü işaretlerseniz kendi sesinizi tekrar duyarsınız ve bu sinir bozucu olur. Duymak isteyeceğiniz sesler Input sesleri olacak.

Burada soldaki Voicemeeter Input, sağdaki Voicemeeter AUX Input. Biz bu ikisinin sesini duymalıyız. O yüzden A1 işaretli. Eğer B harfli olanları da işaretlerseniz, sizin izlediğiniz herhangi bir şey veya Windows sesleriniz mikrofondan verilir.

Buraya genelde mikrofonu eklersiniz. B1 ve B2 çıkışlarını işaretleyin. Bunları işaretlediğiniz zaman mikrofonunuzun sesi hem Voicemeeter Output, hem de Voicemeeter AUX Output'tan verilecek.
Ayrıca sesleri duyabilmek için bu ayarı yapmanız gerek:
Hocam şimdi.

Burayı soldan 1. -1dB 2. 0 dB 3.+1 dB olursa güzel oluyor fakat olmayabilir.

Şimdi size anlatayım. Öncelikle hoperlörü ayarlamanız gerek. Görev çubuğundaki ses simgesine tıklayın ve Voicemeeter Input olarak seçin. Sonra Voicemeeter üzerinden bu ayarları yapın.

Varsayılan mikrofon olarak her programa Voicemeeter Output olarak girin. Ve her programa hoperlör olarak da Voicemeeter Input girin. Bu kadar. Ayrıca ses ayarlarınızı artık Voicemeeter üzerinden yapacaksınız. Yani Windows'un ses ayar çubuğu artık sadece sesi kapatmaya yarayacak. Ses kısma için Windows Store üzerinden EarTrumpet indirin. Kullanım kolaylığı sağlar. Sizin Voicemeeter üzerindeki ses dB ayarlarınız farklı olabilir. Kendiniz ayarlamanız gerek.

Anladım peki benim yaptığım ayarlarda bi sıkıntı var mı şuan ben sadece sesi duysam yeter kulaklıkla ilgili herhangi bir ayarı değiştirmek istemiyorum sizin ss deki diğer a1 ler vs onları açmasam sıkıntı olurmu sadecec en sağdaki A1 açık olsa?

Başında A harfi olanlar Fiziksel, B harfi olanlar Sanal ses çıkışlarıdır. Yani Fiziksel çıkışta kulaklığınız olacak, Sanal çıkışlarda da mikrofonunuz olacak. Duymak istediğiniz sesi A1 olarak işaretleyin. Mikrofonunuzu işaretlemeyin çünkü işaretlerseniz kendi sesinizi tekrar duyarsınız ve bu sinir bozucu olur. Duymak isteyeceğiniz sesler Input sesleri olacak.

Burada soldaki Voicemeeter Input, sağdaki Voicemeeter AUX Input. Biz bu ikisinin sesini duymalıyız. O yüzden A1 işaretli. Eğer B harfli olanları da işaretlerseniz, sizin izlediğiniz herhangi bir şey veya Windows sesleriniz mikrofondan verilir.

Buraya genelde mikrofonu eklersiniz. B1 ve B2 çıkışlarını işaretleyin. Bunları işaretlediğiniz zaman mikrofonunuzun sesi hem Voicemeeter Output, hem de Voicemeeter AUX Output'tan verilecek.
Ayrıca sesleri duyabilmek için bu ayarı yapmanız gerek:

Çözüm

Heh tamamdır şimdi biraz daha anladım teşekkür ederim yalnız Windows ses de ben AUX input kullanıyorum sıkıntı olur mu birkaç arkadaşımdada var onlarda AUX kullanıyor ne farkı var acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…