Volkswagen Türkiye'de Siyasi Nedenlerden Dolayı Fabrika Kurmayacak!

320x180_cmsv2_6cb0f3ac-6843-5ba3-ad5f-f400f377604d-5179690.jpg

Volkswagen’in tepe yöneticisi (CEO) Herbert Diess az önce “Siyasi nedenlerden dolayı Türkiye’de fabrika açmaktan vazgeçtik.” açıklamasında bulundu!

Öyle bir noktada kalıyoruz ki: Şu durum hakkında eleştirel bir yorum yaptığımda "ülke için kötü oluyor, seviniyorsunuz!" deniyor. Hadi laf etmeyeyim diye hareket etsem "bu muhaliflerden ses çıkmıyor!" deniyor. Çözüm yolu için fikir sunsam "sizin ipiniz ile kuyuya inilmez!" diyorlar.

O yüzden yangın varsa izlemeyi seçiyorum. Dibi görmek şart.

Adamlar haklı Türkiye siyasi ekonomik olarak çok sıkıntılı bir ülke vergilerle fabrikadan daha çok kazanıyor devlet resmen. Ben olsam bende kurmam.

@SideWinder, @nickimyokbenim, günün sonunda Volkswagen halka açık bir şirket ve hissedarları mutlu etmek zorundalar. Kısaca sürekli şirket kar yapmalı. Hammadde, akaryakıtın, doların pahalı olduğu ve vergilerin yüksek olduğu ülkemizde gücü ne kadar fazla olursa olsun düşük kar getirecek, işletmesi masraflı, hukuk anlamında belirsiz bir yerde üretim yapması olumsuz olacaktır. VW'nin fabrikası olduğunu söylediğiniz ülkeler "üçüncü dünya ülkesi" diye tabir edilen işçiliğin ucuz ve vergilerin düşük olduğu ülkeler.

@SideWinder, @nickimyokbenim, günün sonunda Volkswagen halka açık bir şirket ve hissedarları mutlu etmek zorundalar. Kısaca sürekli şirket kar yapmalı. Hammadde, akaryakıtın, doların pahalı olduğu ve vergilerin yüksek olduğu ülkemizde gücü ne kadar fazla olursa olsun düşük kar getirecek, işletmesi masraflı, hukuk anlamında belirsiz bir yerde üretim yapması olumsuz olacaktır. VW'nin fabrikası olduğunu söylediğiniz ülkeler "üçüncü dünya ülkesi" diye tabir edilen işçiliğin ucuz ve vergilerin düşük olduğu ülkeler.

Caddy üretimi yapılacaktı, yanlış hatırlamıyorsam. Gelişmeleri hep beraber takip edeceğiz ancak siyasi bir değişim olsa bile yatırım yapacaklarını zannetmiyorum. Siyasiden kastı (ki, o da ciddilerse. Bana göre yıkıcı darbeyi Covid 19 yaptı.) sadece Hükümet değil. :)

Geçmişte de 'Barış Pınarı Harekatı' nedeniyle Türkiye yatırımlarını askıya almışlardı...

Yeni konular

Geri
Yukarı