VPN ile uzaktan bağlantı nasıl yapılır?

Tahaaatac

Hectopat
Merhabalar. Şirketimde ufak bir server bilgisayarım var ve bir entegrasyon firmasıyla anlaştım fakat uzaktan bağlantı konusunda bir problem yaşıyorum. Standart şekilde port açıp uzaktan masaüstü ile bağlantı açabiliyorum ama açar açmaz saldırıların hedefi oluyorum. Elimde entegrasyon şirketinin IP adresleri var, bu IP adreslerine özel izinle bu bağlantıyı güvenli şekilde nasıl yapabilirim?
Windows Server 2019 kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bizim sunucumuz yerel olarak 1 2 program için kullanılıyor başka bir durumu yok şu an bir de entegrasyon firması gerekli programların kurulumu için programı kuracağı server a bağlantı istiyor ama standart şekillerde bütün güvenlik protokollerini kaldırıp 3389 üstünde port açıp bağlantı sağladım ama entegrasyon firması hariç herkes girdi bilgisayara ben güvenli bir uzaktan bağlantı yapabilmenin yolunu soruyorum.
Evet sadece entegrasyon şirketinin verdiği ip adresleri benim serverıma bağlanabilsin.

Son düzenleme:
Evet bizim sunucumuz yerel olarak 1 2 program için kullanılıyor başka bir durumu yok şu an bir de entegrasyon firması gerekli programların kurulumu için programı kuracağı server a bağlantı istiyor ama standart şekillerde bütün güvenlik protokollerini kaldırıp 3389 üstünde port açıp bağlantı sağladım ama entegrasyon firması hariç herkes girdi bilgisayara ben güvenli bir uzaktan bağlantı yapabilmenin yolunu soruyorum.
Evet sadece entegrasyon şirketinin verdiği ip adresleri benim serverıma bağlanabilsin.
1. Gelişmiş güvenlik özellikli windows güvenlik duvarını açın.
2. Sol bölmedeki gelen kurallarına tıklayın.
3. RDP kuralı olacaktır o sekmede onu bulun.
3. Kurala sağ tıklayın, özelliklere gidin, kapsam sekmesine geçin.
4. Gelen kapsam üzerinden uzak ip adresi bölümünü düzenleyin.
5. İp adresleri sekmesinde radyo butonu olacaktır ona tıklayın.
6. Ekleye basın ve bağlanacak kişinin ip adresini yazın.

1. Gelişmiş güvenlik özellikli windows güvenlik duvarını açın.
2. Sol bölmedeki gelen kurallarına tıklayın.
3. RDP kuralı olacaktır o sekmede onu bulun.
3. Kurala sağ tıklayın, özelliklere gidin, kapsam sekmesine geçin.
4. Gelen kapsam üzerinden uzak ip adresi bölümünü düzenleyin.
5. İp adresleri sekmesinde radyo butonu olacaktır ona tıklayın.
6. Ekleye basın ve bağlanacak kişinin ip adresini yazın.
Teşekkür ederim dostum. Bu işlemi yaptım sadece istediğim ip ler bağlanabildi. Bakalım güvenlik konusunda bir problem yaşayacak mıyız . Teşekkürler ilgin için

Teşekkür ederim dostum. Bu işlemi yaptım sadece istediğim ip ler bağlanabildi. Bakalım güvenlik konusunda bir problem yaşayacak mıyız . Teşekkürler ilgin için
Güvenlik konusunda sağlam şifre ve rdp portunun değişmesi de etkilidir. Ayrıca sunucunuzun işletim sistemini de güncel tutmayı unutmayın. :)

Geri
Yukarı