VPN önerisi

Touch VPN indirme hızını ve pingimi iyileştirdi fakat bu sefer paket kaybı oluştu.
Normal. Çünkü GFN´den çıkan veri paketleri doğrudan size değil de önce VPN servisi aldığınız sunuculara, ondan sonra size ulaşıyor. Sizin mouse ve klavye hareketleriniz karşı tarafa iletilirken de aynı durum söz konusu. Yol uzadığı için arada paket kaybı oluşabilir.

Normal. Çünkü gfn´den çıkan veri paketleri doğrudan size değil de önce VPN servisi aldığınız sunuculara, ondan sonra size ulaşıyor. Sizin mouse ve klavye hareketleriniz karşı tarafa iletilirken de aynı durum söz konusu. Yol uzadığı için arada paket kaybı oluşabilir.

Peki bazı kişiler Türkiye'de sorunsuzca yüksek hız alabiliyor. Benim 80 Mbps internetim olmasına rağmen GeForce Now'da 12 Mbps'nin yukarısına çıkmıyor ağ testinde. Ne yapmam lazım?

Peki bazı kişiler Türkiye'de sorunsuzca yüksek hız alabiliyor. Benim 80 Mbps internetim olmasına rağmen GeForce Now'da 12 Mbps'nin yukarısına çıkmıyor ağ testinde. Ne yapmam lazım?
Bunun birden çok sebebi olabilir. Aklıma gelenlerden bir tanesi ISP´nin kasıtlı bir şekilde fazla trafik tüketen servisleri tespit ederek bant genişliğini kasıtlı bir şekilde kısabilmesi. Daha önce bazı ISP´lerin YouTube, Dailymotion, Twitch, Google Drive gibi servisleri yavaşlattıkları biliniyor. Bu servislerde VPN kullanmak işe yarabilir. Örneğin Google Drive´da VPN kullnarak ISP´nin kısıtlamalarından kurtulmak ve yüksek hızda indirmek mümkün. Yüksek Ping olması bir sorun olmaz. Sonuçta bir oyun değil ancak GeForce Now´da gecikmenin yüksek olması bir oyun olduğu için sorun oluyor. Bu nedenle VPN kullanmak işe yaramıyor.

Eğer sorun buysa GFN ayarlarından bağlanılan sunucuyu değiştirmek ya da işe yaramıyorsa ISP´yi değiştirmek dışında yapabilecek bir şey yoktur diye düşünüyorum. Aslında ISP´lerin bu yaptıkları uluslararası olarak kabul edilen ağ tarafsızlığı ilkelerine aykırı ama burası Türkiye olduğu için kim kurallara uyuyor ki?

GeForce Now'da Türkiye'de sunucu olmadığı için internet hızım düşük oluyor ve paket kaybı oluyor, ben de bu yüzden her yerde önerilen Nordvpn'i satın aldım. Fakat daha kötü yaptı her şeyi. Bu VPN'nin yerine ne kullanabilirim? Ücretsiz olursa daha iyi olur.

Hocam bende zamanında birçok VPN denedim hepsi boş emin ol. TeknoVPN Ücretsiz VPN | Sınırsız, Hızlı VPN Yazılımı buradaki programı indir Türk'ler yapmış zaten 13-14 TL verip 1 aylık Premium alabiliyorsun. İstemezsende 2 Free sunucu var. Bugüne kadar kullandığım en kaliteli ve hızlı VPN programı bu.

Hocam bende zamanında birçok VPN denedim hepsi boş emin ol. TeknoVPN Ücretsiz VPN | Sınırsız, Hızlı VPN Yazılımı buradaki programı indir Türkler yapmış zaten 13-14 TL verip 1 aylık Premium alabiliyorsun. İstemezsen de 2 Free sunucu var. Bugüne kadar kullandığım en kaliteli ve hızlı VPN programı bu.

Benden HWID istiyor ne alaka?

Hocam, HWID vermedim, Free kullanıyorum şu an fakat GeForce Now'da ping çıkıyor, Premium alsam düzelir mi acaba?

Bu arada çok sağ ol dostum, şu ana kadar kullandığım en güzel Free VPN, umarım herkes görür bu VPN'yi. Türklerin yapmış olması da ayrı güzel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Exitlag tam dediğin iş için uygun gibi duruyor.
Kendisi oyun VPN’i gibi bir şey, ilk 3 gün bedava. Ben oyunda kullanmadım ama diğer şeylerde işe yaramıştı.(Hemen aklına gelen konu değil)

Exitlag tam dediğin iş için uygun gibi duruyor.
Kendisi oyun VPN’i gibi bir şey, ilk 3 gün bedava. Ben oyunda kullanmadım ama diğer şeylerde işe yaramıştı.(Hemen aklına gelen konu değil)

Sondakini yazmasaydınız aklıma gelmemişti zaten, siz söyleyince geldi :D.

İnceleyeceğim teşekkürler, sonuçları yazarım.

Benden HWID istiyor ne alaka?

Hocam, HWID vermedim, Free kullanıyorum şu an fakat GeForce Now'da ping çıkıyor, Premium alsam düzelir mi acaba?

Bu arada çok sağ ol dostum, şuana kadar kullandığım en güzel Free VPN, umarım herkes görür bu VPN'yi. Türklerin yapmış olması da ayrı güzel.

HWID istemesi Premium için hocam. Premium alırken o HWID'i giriyorsun sistem otomatik algılıyor ondan sonra. Merak etme 7 aydır kullanıyorum ben hiçbir sorun yok, güvenebilirsin.

Geri
Yukarı