VPN ve Güvenlik Duvarı

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar bir öğrenci yurdunda kalıyorum ve internetimizde bir çok yere erişim kısıtlı(Steam,RGSC vs.) ve bende bunlara erişim için VPN kullanıyorum fakat COSLAT diye saçma sapan bir güvenlik duvarımız var ve bizi saat başı ağdan atacak şekilde ayarlanmış. VPN açık iken eğer bizi ağdan atar ise VPN içine çöküyor sisteme bir daha giriş yapamıyorum ve bütün internet erişimim kopuyor ta ki 3-5 ince ayar yapana kadar. Fakat ben bu şekilde VPN'lerin içe çökmesini engelleyebilmek istiyorum acaba ne yapmalıyım ? çünkü o ayarlar beni gerçekten çok uğraştırıyor ve zaman kaybettiriyor. Neredeyse günümün 1 saatini falan bu sorun için heba ettiğim oluyor ve sinir krizleri geçiriyorum elbette.

Aslında son zamanlarda oyunlara izin verdiler fakat GTA V nedense RGSC serverlarına bağlanmıyor, diğer tüm oyunlara erişebiliyorum hatta P2P dahi serbest. VPN kullanmak ta istemiyorum çünkü bazen gerçekten çok lag oluyor :(

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı