Çözüm VPN yüzünden Steam ülke değişmesi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Raydex

Femtopat
Daha fazla  
Kendim yaşayıp çözebildiğim olayı anlatmak istedim belki aynı şeyi yaşayan olur. VPN'i açık unuttuğum için ülkem TR'den Japonya'ya döndü ve ben de belki çözebilirim diye oyun aldım (oyun TR'de 15 TL ama orada 7 dolar tuttu yani ucuza oyun almaya çalışmadım). Oyunu aldığım gibi iade ettim ve iadem kabul edildi. Steam Support'a İngilizce ticket attım, bu da yazdığım yazı: "hi Steam, ı'm someone who uses a VPN for my daily use for my Security on the internet. Normally when entering Steam'ı would turn off the VPN so that my country does not change but today ı forgot about that and that is why my country has changed to japan and ı can't change it. I will be glad if you can help me fix this.". Buna cevap herkese atılan o " biz ülkeyi değiştiremiyoruz" içerikli otomatik cevap oldu. Ondan sonra son bir umut diyerek " ıt gives an error when ı try to make a purchase. I live in turkey but my Steam account shows my country as japan. Please help me to fix it." yazısını yazdım ve 2 gün sonra gerçek bir supporterdan "
I have updated your account. Please try your purchase again.

Lastly, please do not use IP proxies when purchasing or using Steam. Such software is known to cause issues with purchasing through the Steam Store and connecting to the Steam network or Game servers.

Steam Support.
May.
" Yazısını aldım ve sorunu düzelttiler. Gerçek bir supporter incelediği için muhtemelen olduğumdan belki daha pahalı bir ülkeye geçmemin bunda bir etkisi vardır.

Ben de şaşırdım. Dediğim gibi bence kur olarak oyunları TR'den daha pahalı şekilde alacağım bir yere geçmenin etkisi var olabilir.
Öyle bir nedenden dolayı yaptığını düşünmüyorum ama umarım ondandır.
Tam tersinde yaparlardı. Daha ucuza alabilseydiniz yaparlardı yani. :D

Geri
Yukarı