2 adet 4 Pin kablo nasıl 8 Pin ekran kartına bağlanır ?

Batuk

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar okuyan ve cevap veren herkese, aklıma takılan bir kaç soru var onları sormak istedim yardım ederseniz sevinirim. İlk olarak power supplyden başlıyayım corsair VS650 serisi bir PSUm var bu PSU da 2 tane 4 pin çıkışı var. Ekran kartı için aklımda olan ve almak istediğim RX470 ekran kartlarında ise 8 pinlik 1 giriş var. 4 pinden 8 pine dönüştürücü alsam ve dönüştürücü ile taksam elektrik aktarımında bir problem yaşar mıyım? İkinci olarak A10 5800K işlemciye sahibim 4.4 GHz'de stabil olarak çalışabiliyor. AMD'nin kendi programıyla hız aşırttım soruya gelirsek böyle bir ekran kartı alırsam işlemcimi boğar mı? Aralarında uyuşmazlık yaşar mıyım? Evet biliyorum çok güçlü bir ekran kartı sayılmaz ancak herhangi bir sorun oluşur mu diye sormak istedim. Cevaplarınız için teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence technopat sosyalin en büyük problemi içinde bolca internet jargonuyla "trol" barındırması. Ya da ben yanılıyorum ama sürekli garip başlıklar görüyorum. Bu soru gibi 4+4 pin anakarta takılmak içindir genellik üstünde yazar, ekran kartı için 6+2 olur, 4+4 olmaz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı