Vücutta sinek ısırığı gibi izler çıkıyor

Tek7HackDedi

Kilopat
Makaleler
4
Bu neden kaynaklanıyor? Sinek olmadığına eminim.

1612878278067.png

Görseli Google'dan aldım. Ama bunun gibi. Dün belimde bugün ise kolumda çıktı. Nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle geceleri başlayan ve aşırı rahatsızlık veren bir kaşıntınız var mı? Ya da gün içinde daha seyrek ama duştan sonra ve gece yatakta başlayan kaşıntı. Uyutmayan, uyumada zorluk çıkaran bir kaşıntı? Eğer bu belirtiler var ise yüksek ihtimal uyuz olmuşsunuzdur. Kış aylarında çok yaygındır. Bir krem karışımı var. Çok etkili bir solüsyondur. 3 gün içinde yokeder. Doktora görünün tabii ki yine de.

Özellikle geceleri başlayan ve aşırı rahatsızlık veren bir kaşıntınız var mı?

Sabahları kalkınca oluyor. Yani evet geceleri oluyor.

Eğer bu belirtiler var ise yüksek ihtimal uyuz olmuşsunuzdur. Kış aylarında çok yaygındır.

Tamam.

Bir krem karışımı var. Çok etkili bir solüsyondur. 3 gün içinde yokeder. Doktora görünün tabii ki yine de.

Nereden bulabilirim o kremi?

Hocam şöyle anlatayım sana. Endişe edilecek bir durum değil bu. Maalesef 2 senedir falan aşırı yaygınlaştı. İlk belirtiler 4-6 hafta arasında çıkıyor. Yani büyük ihtimal 1 ay önce falan birinden ya da bir yerden aldın bu uyuz böceğini. Bunlar deri altında ufak kanallar açarlar ve o kanallar sana kaşıntı ve yara olarak geri döner. Çoğu kreme karşı da bağışıklıkları vardır. Şimdi yapman gereken hemen vakit kaybetmeden bir cildiyeye gidip solüsyon karışımı yazdırman. Belirli bir adı yok. Birkaç farklı maddenin karışımından solüsyon elde ediyorlar. Ağır bir kokusu vardır. Doktor sana gerekli talimatları verir.

Ek olarak şunu söyleyeyim. Yatağını, kıyafetlerini, çarşaflarını 60 derecede yıka. Halı varsa kaldır, eğer kaldıramıyorsan da süpürge ile çok titiz bir şekilde temizle. Benim doktorum 3 gün boyunca bu solüsyonu sabah akşam sürdürdü ve ben yıkanmamıştım. Son gün artık iyice yıkan ve keselen. Çünkü vücuduna o solüsyon siniyor.

Ama dediğim gibi ilk iş doktora gidip onun vereceği krem ve hapları çok düzenli ve titiz kullanman gerek. Hatta evde yalnız değilsen onların da eş zamanlı kullanması lazım.

Peteşi veya purpura olup, dahili bir hastalık belirtisi olabilir.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi uyuz veya benzer bir böcek ısırığı olabilir.

Doktora gidilmesi lazım.

Geri
Yukarı