VX2458-C-MHD Displayport Kablosu Önerisi

ELITE_36

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, Viewsonic VX2458-C-MHD 144hz 1ms 1080P sipariş ettim. Nvidia'nın yeni uyumluluğu sayesinde GTX 1060 ile Freesync kullanacağım. Monitör kutusundan Displayport kablo çıkmadığını öğrendim. İnternetten Displayport kablo araştırıyorum, monitör 1.2 destekliyor. Forumlarda Recep Baltaş yaklaşık 2 yıl önce şunu önermiş:

Hala gereksinimlerimi karşılar mı? Herhangi bir sorunu var mı? Fazladan 40-50TL verip Displayport 1.4 almama gerek var mı?
Başka bir şey de önerebilirsiniz, yeter ki ihtiyaçlarımı uzun vadede karşılasın.

Son düzenleme:
Tavsiyeniz ve araştırmam doğrultusunda Paugge'nin Displayport 1.4 destekli ürününü aldım. Hem uzun ömürlü olur, hem de geleceğe yatırım olur. Yorumunuz için teşekkürler 😊

Monitör ve kablo siparişim geldi, ikisinden de çok memnunum. Uyumlu çalışıyorlar. G-sync sorunsuz (freesync) açılıyor. Renkleri, akıcılığı, sunduğu özellikler muazzam. Ölü piksel, ışık sızması yok. Önceki monitörüm IPS'di ama bu monitörün (VA Panel) birkaç ufak ayarla ondan geri kalır yanı yok. Renkleri çok canlı ve doğal, sunduğu akıcılık özellikleri çok büyük artı. 75hz IPS monitörden Gsync'li 144Hz 1ms VA monitöre geçmek büyük bir nimetmiş.

Monitör ve kablo siparişim geldi, ikisinden de çok memnunum. Uyumlu çalışıyorlar. G-sync sorunsuz (freesync) açılıyor. Renkleri, akıcılığı, sunduğu özellikler muazzam. Ölü piksel, ışık sızması yok. Önceki monitörüm IPS'di ama bu monitörün (VA Panel) birkaç ufak ayarla ondan geri kalır yanı yok. Renkleri çok canlı ve doğal, sunduğu akıcılık özellikleri çok büyük artı. 75hz IPS monitörden Gsync'li 144Hz 1ms VA monitöre geçmek büyük bir nimetmiş.
144Hz ayrı bir dünya 60Hz geçtiğim zaman mause'a bakınca bile rahatsız oluyorum. Güle güle kullanın, hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı