VX2718-PC-MHD vs MSI Optix G271

Bütçe
2000

Ravice

Centipat
Daha fazla  

Hangisini tercih etmeliyim? Daha iyi bir önerisi olan yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki ya neden ? Curved olması benim için daha iyi evet fakat IPS olduğu için G271'i ekledim göndermiş olduğun model VA panel VA olarak sanırım viewsonic daha iyi.
Hayır attığım MSI daha iyi. Düz 8-bit panel.
IPS buna bakabilirsiniz 27 inç istiyorsanız G271 alın ama İtopya' dan almayın.

Hayır attığım MSI daha iyi. Düz 8-bit panel.
IPS buna bakabilirsiniz 27 inç istiyorsanız G271 alın ama İtopya' dan almayın.
Monitörlerden çok iyi anlamıyorum 8-bit ne olduğunuda bilmiyorum açıkcası 27' olması benim için önemli Curved olması 27' bir monitörde görüş açım için daha iyi olacağını düşünüyorum, FPS,Moba oyunları ve dizi , film v.s izlemek için kullanacağım. Benim için VA mı IPS mi tercih etmeliyim ?

Peki IPS ve VA arasında çok büyük bir fark varmıdır eğer yokluğunu aratmaz çok büyük bir fark yok diyorsanız atmış olduğunuz monitör daha iyi.

IPS bakış açısı geniş, renkler canlı ama düşük kontrast, kötü siyah dengesi, IPS Glow(ışık sızması) olabilir . VA yine bakış açısı geniş ama yanlardan bakınca bozuluyor azıcık, daha yüksek kontrast, daha iyi siyahlar. Ghosting, flickering olabilir.
İyi VA kötü IPS ' ten iyidir.

IPS bakış açısı geniş, renkler canlı ama düşük kontrast, kötü siyah dengesi, IPS Glow(ışık sızması) olabilir . VA yine bakış açısı geniş ama yanlardan bakınca bozuluyor azıcık, daha yüksek kontrast, daha iyi siyahlar. Ghosting, flickering olabilir.
İyi VA kötü IPS ' ten iyidir.
Peki sen birini satın alacak olsaydın belirtmiş olduğum Viewsonic mi senin atmış olduğun MSI'ımı tercih ederdin?

Yeni konular

Geri
Yukarı