W8 Pro x86 Mavi Ekran Video_TDR_Failure dxgkrln.sys

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kolay gelsin arkadaşlar hemen konuya geçiyorum.
Windows 8 Pro 32 bit kullanıyorum ve şuanda Ağ desteği ile güvenli moddayım. Çünkü normal bir şekilde başlatılınca Hoş Geldiniz'den sonra tam metro arayüzü girecekken pc çöküyor ekranda renkler falan kayıyor ve mavi ekran hatası veriyor. Hata kodunun VIDEO_TDR_FAILURE olduğunu okuyabildim. Şimdi de güvenli mod ile açtım bilgisayarı ve BlueScreenView ile Minidump'taki dosyaları incelemeye çalışıyordum ama sorunun kaynağını anladığım söylenemez. O yüzden Minidump klasörünü de sizinle paylaşıyor ve lütfen acilen yardımlarınızı bekliyorum.

Minidump.rar — Yandex.Disk

Bilgisayarımın Özellikleri:

• Amd Phenom 9750 Quad-Core 2.4Ghz
  • 2 Gb Ram
  • Foxconn A74ML-K Anakart
  • ATI Radeon HD 4350 Ekran Kartı (ATI Catalyst Control Center 13.1 yüklü)

Ekran kartını çıkar anakartının ekran çıkışıyla ( vga on board ) kullanıp kurulum yap.
Önce sorun ordamı onu bul.
Sonra'da bu sorun için yeni konu aç.

İyi güzel diyosunda;
Ayrıca abi Güvenli Mod ile PC yi nasıl açacağımı bilmiyorum şu anda güvenli moddayım ancak nasıl açtığımı bilmiyorum. Normalde F8 ile açılması gerekli ama ben başlangıçta bütün F serisini denedim F1 olmadı kapayıp açtım F2 yi denedim öyle öyle 12 ye kadar denedim güvenli mod açılmadı. Artık tek seferde rastgele hepsine basıyordum F lerin ve bu sefer Lütfen Bekleyiniz dedi Windows Başlangıçta Kurtarma açıldı. Oradan Güvenli modu seçtim ve o şekilde açtım bilgisayarı.

Daha sonra işe yaramazsa PC'yi nasıl güvenli modda başatacağım ?

OK. Sağol yardımın için şimdi çıkmam lazım. Yarın söylediklerini dener ve sonucu burada paylaşırım. Herhalde ekran kartının kullanılamaz olduğunu kabul ettik ki Onboard'ı nasıl açacağımızı tartışıyoruz. Ekran kartı gerçekten ölmüş mü yoksa hâla bir şansı var mı ?

- - - Güncellendi - - -

Ekran kartını çıkar anakartının ekran çıkışıyla ( vga on board ) kullanıp kurulum yap.
Önce sorun ordamı onu bul.
Sonra'da bu sorun için yeni konu aç.

Tamam, ekran kartını çıkardım Onboard GPU'yu kullanıyorum şimdi. Normal bir şekilde bilgisayarı açtım ve bir sorun yok. Bende sorunun ekran kartında olduğunu düşünüyordum zaten. Şimdi bu ekran kartını hayata döndürmenin bir yolu var mı yoksa mutlaka yeni bir ekran kartı mı alınması gerekli ?

OK. Sağol yardımın için şimdi çıkmam lazım. Yarın söylediklerini dener ve sonucu burada paylaşırım. Herhalde ekran kartının kullanılamaz olduğunu kabul ettik ki Onboard'ı nasıl açacağımızı tartışıyoruz. Ekran kartı gerçekten ölmüş mü yoksa hâla bir şansı var mı ?

- - - Güncellendi - - -

Tamam, ekran kartını çıkardım Onboard GPU'yu kullanıyorum şimdi. Normal bir şekilde bilgisayarı açtım ve bir sorun yok. Bende sorunun ekran kartında olduğunu düşünüyordum zaten. Şimdi bu ekran kartını hayata döndürmenin bir yolu var mı yoksa mutlaka yeni bir ekran kartı mı alınması gerekli ?

Şimdi bu ekran kartını hayata döndürmenin bir yolu var mı yoksa mutlaka yeni bir ekran kartı mı alınması gerekli ?

Donanım bilgisi olan.
Burak Alkan ve Recep Baltaş daha net yanıt verebilir.

Not: Uzaktan donanım için kesin bir karara varmak zor olur.

Kart bozuk mu çıktı?

Benim tahminim o yönde. Çünkü PC'ye format attım, daha ilk açılışta aynı kodlu mavi ekran hatasını yedim. Yani PCdeki bütün sürücülerle birlikte Windows silinmesine rağmen. Ayrıca şu anda Onboard GPU'yu kullanıyorum ve hiçbir sorun yok Onboard GPU'nun kalitesizliği dışında. Bence ekran kartı bozulmuş, sizce ekran kartının çalışıyor olabilme ihtimali var mı, hayata döndürebilir miyim acaba onu ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı