Wallpaper Engine performansa çok etki eder mi?

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
Yüksek kalitede wallpaper engine kullanıyorum. Dediğim gibi performansa çok etki eder mi? Hareketli bir arka plan kullanıyorum. Oyun oynarken drop, FPS düşüşü falan yaşar mıyım?

Uzun süredir kullanıyorum, hiçbir şekilde etki etmiyor, belki %1 GPU kullanımı yiyordur, onu Windows da yiyor zaten, bir tek harddisk'in çok aşırı kullanıldığı durumlarda takılmalar yaşanıyor Wallpaper'ın kendisinde, duvar kağıtlarını harddisk üzerinden oynatıyor, istersen bellek üzerinden de oynatmasını sağlayabiliyorsun. Oyunlarda 1 FPS bile fark yaratmayacağına emin olabilirsin.

Ek bir bilgilendirme olarak: Wallpaper'ın yani masaüstünün üstüne tam ekran bir yazılım geçtiğinde zaten Wallpaper hareket etmeyi durduruyor, yani oyun açtığınızda Wallpaper hareketini durduruyor, sade bir wallpapermış gibi davranıyor, bu da oyuna etkisini sıfıra indiriyor zaten. Sesli bir wallpaper koyduğunuzda, tarayıcınızı tam ekran yaptığınızda wallpaper'ın sesinin durduğunu fark edebilirsiniz, çünkü Wallpaper Engine tam ekran bir uygulama üstüne geçtiğinde çalışmayı bırakıyor performansa etkisi olmaması açısından.
Bellek üzerinden oynatmasını nasıl sağlayacağım?

Hortlatmak gibi olmasın.

Az önce test ettim, hareketli wallpaper %46 kullanım diyor.
Wallpaper'dan Wallpaper'a ve ayarlarınıza bağlı olarak değişebilir. Aktif iken gerçekten çok yüksek GPU kullanımına ulaşanlar olabiliyor, evet. Ancak zaten başka bir işle meşgul olduğunuzda duracak ve sadece masaüstüne geldiğinizde çalışacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz zaten.

Geri
Yukarı