Çözüldü Warband açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

X8Max10

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, Mount & Blade Warband'i yeni aldım. Ancak bir türlü açamadım. Oyun dosyalarını tamamen silip tekrar yükledim Steam'den dosya bütünlüğünü de kontrol ettim eksik dosyalar da indi ancak oyun çalışmıyor. Problem tam olarak şöyle: Steam'den Mount & Blade Warband'e tıkladığım zaman 1 saniyeliğine oyundaymışım gibi gözüküyor Steam'im ancak sonra tekrar çevrimiçine dönüyor ve oyun hiçbir şekilde açılmıyor ne yapabilirim?

Çözüm
.NET Framework, Visual C+ gibi programları da kurmanız gerekiyor. Bunların birçok sürümü olduğu için eski ve yeni fark etmeksizin hepsini inidrmelisiniz.

Olmadı.

.NET Framework, Visual C+ gibi programları da kurmanız gerekiyor. Bunların birçok sürümü olduğu için eski ve yeni fark etmeksizin hepsini inidrmelisiniz.

Yabancı sayfalardan baktım. 'mb_warband.exe' üzerinden birkaç işlem yapacakmışız. Ama o Exe'yi bir türlü bulamadım kopyalatıp arattım dosyalardan ama bir türlü exeyi bulamadım.

İşte derin aramada bulduğum düzeltme ve diğerlerinin hiçbiri yardımcı olamasa da işe yarayan tek düzeltme bu:
"Unicode olmayan programlar için geçerli dil"inizin oyununuzun varsayılan diliyle eşleşmesi gerektiğini bulduğum için bu sorunu çözdüm. Örneğin. Türkçe bir mount&blade kurdunuz ama unicode olmayan programlarınız İngilizce veya diğerleri, bilgisayarınız oyununuzu derleyemiyor. "ayar" - "saat ve dil" - "bölge" - "ek tarih, saat ve bölgesel ayarlar"(sağ taraf) - "tarih, saat veya sayı biçimlerini değiştir" - "yönetimsel" - "sistem konumunu değiştir"e gidin.

Şimdi ilk başta benim için işe yaramadı çünkü söylediği gibi Türkçeyi seçtim ama sonra "dünya çapında dil desteği için unocode TUF-8 kullan" kutusunu işaretleyebildiğimi gördüm.
Sorununuzu çözeceğinden eminim çünkü okuma yazma bilmeden tüm forumlarda her çözümü denedim.
Dosya bütünlüğünü doğruladıktan sonra eğer yoksa directX9 indirin ben korsan oynadığım da tepki vermeyince directX9 indirip çözmüştüm. Eski bir oyun olduğu için directX11 kullanmıyor sadece 9 olsa yetiyor.

Olmadı.

Yabancı sayfalardan baktım. 'mb_warband.exe' üzerinden birkaç işlem yapacakmışız. Ama o Exe'yi bir türlü bulamadım kopyalatıp arattım dosyalardan ama bir türlü exeyi bulamadım.

İşte derin aramada bulduğum düzeltme ve diğerlerinin hiçbiri yardımcı olamasa da işe yarayan tek düzeltme bu:
"Unicode olmayan programlar için geçerli dil"inizin oyununuzun varsayılan diliyle eşleşmesi gerektiğini bulduğum için bu sorunu çözdüm. Örneğin. Türkçe bir mount&blade kurdunuz ama unicode olmayan programlarınız İngilizce veya diğerleri, bilgisayarınız oyununuzu derleyemiyor. "ayar" - "saat ve dil" - "bölge" - "ek tarih, saat ve bölgesel ayarlar"(sağ taraf) - "tarih, saat veya sayı biçimlerini değiştir" - "yönetimsel" - "sistem konumunu değiştir"e gidin.

Şimdi ilk başta benim için işe yaramadı çünkü söylediği gibi Türkçeyi seçtim ama sonra "dünya çapında dil desteği için unocode TUF-8 kullan" kutusunu işaretleyebildiğimi gördüm.
Sorununuzu çözeceğinden eminim çünkü okuma yazma bilmeden tüm forumlarda her çözümü denedim.

Son düzenleme:
Çözüm
Uni code ne tam olarak.

Olmadı.

Yabancı sayfalardan baktım. 'mb_warband.exe' üzerinden birkaç işlem yapacakmışız. Ama o EXE'yi bir türlü bulamadım kopyalatıp arattım dosyalardan ama bir türlü EXE'yi bulamadım.

Sorununuzuun çözeceğinden eminim çünkü okuma yazma bilmeden tüm forumlarda her çözümü denedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı