Warband vs Bannerlord

Eğer iyi bir bilgisayarın varsa Bannerlord'u kesinlikle oynamalısın. Ama ilk olarak mutlaka Warband'ı oynaman gerekli. Şu anda indirim bitmediyse fiyatı 7,49 gibi bir şey. Warband eski olmasına rağmen halen eğlendiren efsanevi bir oyun. Tavsiyem hem Bannerlord'u hem de Warband'ı oynaman. Bannerlord'un da o eski buglu hali kalmadı artık. Yeni yamalarla hepsi düzeldi neredeyse.

Selam, uzun zaman önce Mount and Blade serisiyle tanışmış olsam bile ne Warband'i, ne de Bannerlord'u oynama fırsatım olmadı. Şimdi ise Mount and Blade serisine girmeyi düşünüyorum. Fakat hangi oyun ile girmem gerektiği konusunda hala kararsızım. İki oyununda birbirlerine karşı avantajları ve dezavantajları nelerdir? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Hocam çoğu kişinin Warband oyununda daha fazla anısı var. Bu yüzden öneriyorlar ama Bannerlord çok daha yeni olmasından dolayı daha iyi olur.

Bannerlord hiç oynamaya fırsatım olmadı. Fakat;
  • Süvari edinmek için envanterde at bulunmasının gerekmesi
  • Köyden ilişkiye göre gönüllü asker alınması
  • Birlik eğitiminin zor olması
  • Düşman Lord ile savaş söz konusu olduğunda "bu savaştan kaçmanın yolu yok mu" seçeneğini gerçekleştirmek için verilecek para ve eşyaya göre kabul etmesi
gibi özellikler bence gayet güzel. Bu arada Warband Remastered çıksa Bannerlord net biter.

Yeni konular

Geri
Yukarı