Warframe oyununda Intel ve AMD ekran kartı ile ilgili bir sorun

İşletim sistemi
Windows 10

Furkan Görür

Kilopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
Borsa
Selamlar warframe oyunu bende çok kasıyor ki yıllar önce oynadığımda zerre kasma yoktu.

Önce AMD'den oyunun performans ayarını " yüksek performans " seçtim ve oyunu açtım, en düşük ayarlarda bile 10 FPS'i geçemiyordum.
Sonra bir program sayesinde AMD ekran kartımla ilgili bütün driver/dosyaları kaldırdım ve oyunu Intel ile açtım, sonuç en düşük ayarda min 50 FPS.

Şimdi Intel HD 4000 ekran kartım ile min 50 FPS veren oyun, AMD Radeon HD 7650M 2 GB 128Bit ile neden min 10 FPS veriyor?

Nasıl çözebilirim bu sorunu, AMD'nin eski driverini indirdim sorun yine devam ediyor.

Warframe oyunun istediği minimum sistem gereksinimleri;

• Processor: Intel Core 2 Duo E6400 or AMD Athlon X64 4000+ (~2.2GHz Dual Core CPU)
  • Video: DirectX 10+ özellikli ekran kartı.
  • Memory: 4 GB RAM.
  • Storage: 35 GB boş HD alanı.

Benim sistemim;

Laptop Markası: HP Probook 4540s
Processor: Intel i5-3230M CPU @ 2.60 GHz (4 cpus)
Video: DirectX 12 kurulu.
Memory: 8 GB RAM.

Bende AMD Ekran kartı kullanıyorum durduk yere oyundan atıyor araştırıp baktığımda hata desktop crash diye geçiyor. Sanırım oyun Intel optimizasyonlu.
2-3 yıl önce ayni laptop ile oynamıştım akıcı şekilde ve orta grafiklerde sanırım
Bende AMD Ekran kartı kullanıyorum durduk yere oyundan atıyor araştırıp baktığımda hata desktop crash diye geçiyor. Sanırım oyun Intel optimizasyonlu.
sanırım windows 7 kurup deneyeceğim çünkü win7de oynamıştım, bide bu directx 9 u indirip kurdum fakat hala 12 diye geçiyor şuanda 11 ve 12 yi silmeye çalışıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı