Warzone %100 disk kullanımı

bloodwizard666

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Birçok konuyu araştırdım CoD MW 2019 veya Warzone oynarken disk kullanımı %100'e çıkıyor ve oyun bir anda 10FPS'ye düşüyor. 1-2 dakika arası yeniden kendine geliyor 5-10 dakika sonra yine aynısı oluyor. Bir sürü konu araştırdım ama o arkadaşların hepsi HDD kullanıyor ama ben SSD kullanıyorum. SSD'min markası PNY 500GB. Ekran kartım RTX 3060 işlemcim i5 11400. sistemim gayet yeterli. Yani oyun gerçekten aşırı çileli geliyor. Bir türlü çözemedim şu sorunu. BIOS vs güncelledim bu arada yine aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Birçok konuyu araştırdım CoD MW 2019 veya Warzone oynarken disk kullanımı %100'e çıkıyor ve oyun bir anda 10FPS'ye düşüyor. 1-2 dakika arası yeniden kendine geliyor 5-10 dakika sonra yine aynısı oluyor. Bir sürü konu araştırdım ama o arkadaşların hepsi HDD kullanıyor ama ben SSD kullanıyorum. SSD'min markası PNY 500GB. Ekran kartım RTX 3060 işlemcim i5 11400. sistemim gayet yeterli. Yani oyun gerçekten aşırı çileli geliyor. Bir türlü çözemedim şu sorunu. BIOS vs güncelledim bu arada yine aynı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videosu burada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işlem yaşanırken özellikle disk kullanımına baktın ve %100 olduğunu gördün değil mi? Intel Rapid Storage sürücüsü kurulu mu?

Bir de Firmware güncellemesi var mı?

Bu işlem yaşanırken özellikle disk kullanımına baktın ve %100 olduğunu gördün değil mi? Intel Rapid Storage sürücüsü kurulu mu?

Bir de Firmware güncellemesi var mı?

Intel Rapid olayı BIOS'a baktığımda açık görünüyor. Firmware güncellemesine bakacağım şimdi. Ve evet Görev Yöneticisi'nden baktığımda oyun 7-10 FPS arasına düştüğünde disk kullanımı %100 gözüküyor.

Yükledim programı hiçbir bilgi çıkmadı. Upgrade'e bastığımda ise böyle bir hata çıkıyor.

Sürücünün daha yeni bir versiyonunu indirdim ve bilgiler geldi. Optimize, güncelleme vs. hepsini yaptım hiçbir sıkıntı çıkmadı. Sizce "Secure Erase" komutunu kullanmalı mıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    24,8 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    29,6 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı