Warzone SSD'deyken donup kapanıyor

kanfur

Kilopat
Daha fazla  
Warzone'u C diskine (SSD) attığımda 2-3 maçta sanki RAM'ya da disk şişiyor gibi oyun bir donuyor garipleşiyor. PC'yi kapatıyor ama D diskinde (HDD) normal. Mesela God of War oynuyorum C diskinde hiçbir şey olmuyor saatlerce açık kaldığı halde. D de oyna o zaman diyeceksiniz o zaman da yarım saat deniyor hatadan anca girebiliyor sürekli D diskinde sign ın hatası veriyor bunun sebebi ne olabilir acaba?

@kanfur laptop olduğunu tahmin etmemiştim🙃 Peki disk yerlerini değiştirebilir misiniz? Yani SSD'yi HDD yuvasına, HDD'yi de SSD yuvasına takabilir misiniz? Bazı sata soketleri diğerinden daha hızlı ve sorunsuz olabilyor. HDD disklerde fark edilmez ancak SSD'lerde bariz görülür.

İyi bir laptopunuz var ancak silbaştan güzel bir (UEFI) kurulum şart buna.

@kanfur laptop olduğunu tahmin etmemiştim🙃 Peki disk yerlerini değiştirebilir misiniz? Yani SSD'yi HDD yuvasına, HDD'yi de SSD yuvasına takabilir misiniz? Bazı sata soketleri diğerinden daha hızlı ve sorunsuz olabilyor. HDD disklerde fark edilmez ancak SSD'lerde bariz görülür.

İyi bir laptopunuz var ancak silbaştan güzel bir (UEFI) kurulum şart buna.
Ben formatı iyi atmış olmayabilirim. Şöyle tertemiz basit anlatımlı bir Windows 11 format rehberi tertemiz format rehberi varsa atar mısınız?usb ile

Son düzenleme:
@kanfur UEF kurulum 4 bölümden oluşur. Temiz format atılırken tüm o bölümler silinip diskin tamamı tek bölümde birleştirilir. Daha sonra o diski seçip altta ''yeni''ye basıp ''uygula'' diyorsunuz, çıkan uyarıya da ''tamam'' deyip devam ediyorsunuz ve disk tekrar 4'e bölünür. Windows'u kurmanız gereken bölüm, kapasitesi en yüksek olan (birincil) bölümdür. Diğerleri düşük kapasiteli kurtarma ve sistem bölümleridir ve bilgisayarım menüsünde gözükmezler.

@kanfur UEF kurulum 4 bölümden oluşur. Temiz format atılırken tüm o bölümler silinip diskin tamamı tek bölümde birleştirilir. Daha sonra o diski seçip altta ''yeni''ye basıp ''uygula'' diyorsunuz, çıkan uyarıya da ''tamam'' deyip devam ediyorsunuz ve disk tekrar 4'e bölünür. Windows'u kurmanız gereken bölüm, kapasitesi en yüksek olan (birincil) bölümdür. Diğerleri düşük kapasiteli kurtarma ve sistem bölümleridir ve bilgisayarım menüsünde gözükmezler.
Ben burda kurulumu ssd ye kursun diye 1tb olanı seçtim.2 tb hdd .2tb hdd yi mi seçmeliydim bu durumda

Yeni konular

Geri
Yukarı