Watch Dogs 2 Açılmama Sorunu

Reva

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhabalar. 2 Gün önce Steam üzerinden Watch_Dogs2 satın aldım. İndirdiğimde karşılaştığım sorun ise şu oldu , Oyunu başlatıyorum sonrasında Steami UPlay ile bağdaştırıyor ekrana resimdeki gibi oyunun başlama ekranı geliyor. Steam üzerinden de oyunda gözükmeme rağmen yaklaşık 15-20 saniye sonrasında oyun hiç bir şekilde crash vermeden kapanıyor. Bilgisi olan varsa bu konu üzerinde yardımlarını beklerim. Teşekkürler.

379628

İşlemcinin fiziksel olarak 2, sanal olarak 4 çekirdeği var. Yani sorununuz işlemci kaynaklı. Ubisoft'un çoğu oyununu oynayabilmek için fiziksel olarak 4 çekirdeğe sahip olan bir işlemciye ihtiyacınız olacaktır.

Bundan daha öncesinde WD2'yi bilgisayarımda oynayabiliyordum arkadaşımın hesabından indirerek şu anda açması gerekmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşıyorum şu anda. Daha önceden oynuyordum. 15 gün önce oynamıştım. Şimdi oyuna hiç girmiyor. (Steam üzerinden aldığım orjinal oyundur.)
CPU : AMD Ryzen 5 2600
GPU : Msi GTX 1050 Tİ Aero Itx 4gb OC V1
RAM : 8 GB RAM DDR4
İşletim Sistemi : Windows 10 - 1809 Sürümü
Hata raporu hazırlamayı öğrenip raporu atacağım.
Wd 2 Hata Raporu
İnternet Bağlantısını kesip oyuna girince oyunun ilk açılış ekranı geldi. Daha sonra " Game Security Violation Detected (#0000000D) [LightingService.exe] " hatasını vererek oyundan attı.
Easy Anti Cheat oyunun açılmasını engelliyor olabilir mi.
LightingService.exe Asusun Aura Sync yazılımının bir uygulamasıyamış. Ben de oyunla bir çakışma yapma ihtimali veya oyunun uygulamayı hile olarak algılama ihtimaline karşın aşağıdaki adımları uyguladım ve sorunum çözüldü.
1. Aura Sync yazlımını İobit Uninstaller programı ile kalıntı kalmayacak şekilde kaldırdım
2. Oyunu kaldırdım.
3. Ubşsoft Game Launcher i kaldırdım.
4. Oyunu tekrar kurdum.
5. Ubisoft Game Launcher ikili doğrulama sistemine geçtim.

Oyun çalıştı.

Son düzenleme:
tion Detected (#0000
Aynı sorunu bende yaşıyorum şu anda. Daha önceden oynuyordum. 15 gün önce oynamıştım. Şimdi oyuna hiç girmiyor. (Steam üzerinden aldığım orjinal oyundur.)
CPU : AMD Ryzen 5 2600
GPU : Msi GTX 1050 Tİ Aero Itx 4gb OC V1
RAM : 8 GB RAM DDR4
İşletim Sistemi : Windows 10 - 1809 Sürümü
Hata raporu hazırlamayı öğrenip raporu atacağım.
Wd 2 Hata Raporu
İnternet Bağlantısını kesip oyuna girince oyunun ilk açılış ekranı geldi. Daha sonra " Game Security Violation Detected (#0000000D) [LightingService.exe] " hatasını vererek oyundan attı.
Easy Anti Cheat oyunun açılmasını engelliyor olabilir mi.
LightingService.exe Asusun Aura Sync yazılımının bir uygulamasıyamış. Ben de oyunla bir çakışma yapma ihtimali veya oyunun uygulamayı hile olarak algılama ihtimaline karşın aşağıdaki adımları uyguladım ve sorunum çözüldü.
1. Aura Sync yazlımını İobit Uninstaller programı ile kalıntı kalmayacak şekilde kaldırdım
2. Oyunu kaldırdım.
3. Ubşsoft Game Launcher i kaldırdım.
4. Oyunu tekrar kurdum.
5. Ubisoft Game Launcher ikili doğrulama sistemine geçtim.

Oyun çalıştı.

Aynı sizin denediğiniz gibi interneti kapatıp denedim ama herhangi bir sorun almadım hile olarak algılayabileceği bir program da yok aslında yinede denemeli miyim? Ayrıca benim ubisoftta doğrulama hem telefondan hem mailden yani ikili doğrulama bulunuyor ama dediğim gibi herhangi bir sorun da almıyorum oyundan açılıyor ardından 20 saniye geçince falan direk kapanıyor açılmadan.

Aynı sizin denediğiniz gibi interneti kapatıp denedim ama herhangi bir sorun almadım hile olarak algılayabileceği bir program da yok aslında yinede denemeli miyim? Ayrıca benim ubisoftta doğrulama hem telefondan hem mailden yani ikili doğrulama bulunuyor ama dediğim gibi herhangi bir sorun da almıyorum oyundan açılıyor ardından 20 saniye geçince falan direk kapanıyor açılmadan.
Uzman değilim ama zannedersem Asus Aura Sync yazlımı bende bu sorunu çıkarıyordu. Onu kaldırınca düzeldi. Çakışma olabilir bazı uygulamalarla. Sende de rgb kontrol programları veya test programları bunları yapıyor olabilir. Oyunda iki adet exe dosyası var. 1. SplashScreen.exe 2.WatchDogs2.exe ikisinde de denediniz mi?
Ayrıca arkadaşın dediği gibi Ekran kartı güncellemeleri, dosya doğrulama işlemlerini de yapmakta fayda var. Bende faydası olmamıştı. Windows sürümünüz de eski belki onu da güncelleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Watch Dogs 2 için aynı sorunu bende yaşıyorum nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz ???
oyunu steam den satın aldım oyun hiç açılmadı

sistem özellikleri
  • Intel Coffee Lake Core i7-8750H
  • 4GB GDDR5 Nvidia GTX1050Ti 128 Bit

bu da hata raporu
  • Logfile.rar
Watch Dogs 2 için aynı sorunu bende yaşıyorum nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz ???
oyunu steam den satın aldım oyun hiç açılmadı

sistem özellikleri

bu da hata raporu
  • Logfile.rar
Yine de rapor paylaşın. Hata almak şart değil.
Steam'den satın alıp kurduğum Watch Dogs 2 oyunu açılmıyor, nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz?

Sistem özellikleri:

Bu da hata raporu:
Steam'den satın alıp kurduğum Watch Dogs 2 oyunu açılmıyor, nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz?

Sistem özellikleri:

Bu da hata raporu:
Logfile, rar Dosyası, Yeni, Değiştirilme tarihi: 12 dk. önce, 583 KB, Özel

Logfile.rar12 dk. önce

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı