WattMan ayarları sıfırlandı hatası

TrCat

Hectopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Yok
Arkadaşlar başıma bir olay geldi. Şimdi ben .bat dosyasından animasyon yapmak için videoyu framelerine ayırıp onları ASCII Art'a dönüstürüp .bat dosyasına yazacaktım biliyorum çok karışık) sonra framelerine ayırma bitene kadar video izleyim dedim açtım MP4 dosyasını sonra bir anda video dondu! Sonra mouse da dondu! Sonra ekran karardı ve sonra normale döndü sonra bir daha oldu. Sonra Radeon Software'dan bir mesaj çıktı karşıma hatırladığım kadarıyla mesajda "bir sorun algılandı. Hatayı bildirmek ister misiniz?" ben evete bastım ama karşıma bildiğiniz form çıktı! Sonra ben panikle pencereyi kapattım (hatayı bildirme penceresini) sonra hemen framelerine ayırmayı kapattım (direkt browserı kapattım). Sonra bilgisayarı yeniden başlattım bildirimlere baktım ve karşıma en son mavi ekran yediğimde çıkan "beklenmeyen bir sistem arızasından dolayı varsayılan Radeon WattMan ayarları sıfırlandı." diyordu ama neyse ki ben hiçbir overclock vb. işlem yapmamıştım. İşte olay bu arkadaşlar bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra hiçbir hata dosyası (temp gibi) bulamadım. Sizce bilgisayarıma bir şey olmuş mudur? Ve akşam yayın açacağım yayınlarda normalde bir şey olmuyor ama sizce bu olaydan sonra yayında bir şey olur mu? Şimdiden hepinize teşekkürler:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize çok teşekkürler arkadaşlar yardımlarınızdan dolayı umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

Nasıl yani? Normalde olmuyor bu olaydan sonra mı olabilir yoksa her zaman mı olma olasılığı var?

Her zaman. Önerilen driver 21.4.1 WHQL sürümü. 21.5.2 opsiyonel sadece sorun çıkarsa 21.4.1'e dönmenizi tavsiye ederim.

Her zaman. Önerilen driver 21.4.1 WHQL sürümü. 21.5.2 opsiyonel sadece sorun çıkarsa 21.4.1'e dönmenizi tavsiye ederim.

Normalde driver değiştirmemin sebebi bazı iconlara faremi götürdüğümde siyah oluyordu geri yükleme noktası olusturup driverları yükselttim.
Herhangi bir zamanda olabilir. Yayında da olabilir bilgisayar boş boş dururken de.

Bunun sebebi AMD'nin driverları değil mi çünkü AMD'nin driverları biraz kötü.
Herhangi bir zamanda olabilir. Yayında da olabilir bilgisayar boş boş dururken de.

Bu olaydan önce de olabilir miydi? Ben 1-2 kez mavi ekran yedim o zamanlar da bu hata gelmişti ama bu donma ile ilk defa karşılaşıyorum. Mavi ekrandan sonra boyle bir olay ile durup duruken karşılasmadım ama bu sefer video yu Fram'lerine donusturuken oldu sanırım framelerine donustururken çok fazla yüklendi ekran kartına donusturduğum video da "
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
" buydu.

Arkadaşlar geçen olan olay hakkında tekrar önemli bir gelişme oldu, eğer olayı bilmiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar tekrar bu hata başıma geldi ve bu sefer hata rapor aracı ile rapor ettim. ama bu sefer sadece müzik dinlerken durup dururken oldu. Bu hata yazılımsal mı donanımsal mı ve ekran kartımda bir şey var mıdır?

Hata rapor aracında (sanırım sistem bilgileri hata ile ilgili) onlar için bir ZIP dosyası oluştur diye bir seçenek vardı, ben de onu işaretledim. Dosya eki olarak koyacağım belki bir şey tespit edebiliriz. Son bir soru olarak sizce bu hata driver ile ilgili midir? Şu anda en son yayınlanan 21.5.2 sürümünü kullanıyorum. AMD bilgi dosyasına da aşağıdan ulaşabilirsiniz. Hepinize şimdiden teşekkürler :)

resim_2021-06-05_172341.png

Merhaba bugün tekrar oldu durup dururken ve bu sefer hata raporu aldım dosyası da burada ve bu olay driverlardan kaynaklıdır değil mi? Benim driver sürümüm 21.5.2.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı