WD 4 TB 3.5" harici HDD açılmıyor

SensationWhite

Hectopat
Arkadaşlar 2 yıl önce Vatan'dan almıştım. Geçenlerde diskin içinden film izlerken yanlışlıkla kablosuna takıldım yere düştü. Bir daha da içine ulaşamadım. İlk güç ve USB bağlantısını gerçekleştirdiğimde error sesi gibi bir ses geliyor 20-30 sn sonra kesiliyor. Işığı yanmaya devam ediyor. Aygıt yöneticisinde aygıt düzgün çalışıyor yazıyor ve tüm bilgileri tam. Disk yönetiminde görünüyor fakat boyut vs. hiçbir şey görünmüyor hiçbir işlem yapılamıyor üstünde. Diski başlat veya başka bir seçeneğe tıkladığımda 'Önemli bir cihaz donanım hatası nedeniyle istek başarısız oldu ' diye bir hata alıyorum.

İçinde benim için önemli fotoğraflar vardı. Diskten vazgeçtim sadece onları kurtarabilsem yeter. Veri kurtarma işini yapan firmalar benden HDD'nin parasından daha cok para istiyorlar. Acaba bu konuda bilgisi ya da fikri olan birileri var mı?
En azından bi fikir alırım demiştim ama sanırım çok yoğun bir saate denk geldi konuyu kimse görmedi :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı