WD Black SN750 vs WD Blue SN550

Teşekkürler cevap için. SN750'de DRAM olduğunu okudum yanlış görmediysem. Bunun avantajı tam olarak ne olur? Eğer önemli bir farksa hem performans hem de DRAM için 125 TL farkı rahatça gözden çıkarabilirim. Evet Windows kuracağım, depolamayı eski HDD'ye bırakıyorum.
Bu videoda güzel açıklıyor ama kısaca bir verinin flash chiplerde nerede olduğunu gösteren haritayı depoluyor DRAM. Bu olmadan Random Read'ler ve bazen sürekli yazma okuma hızları da yavaşlayabiliyor. 50 TL civarı fark varsa kesin değmez.

WD Black biraz pahalı normal kullanıcı için, bu NVMe SSD daha iyi bence. Corsair MP510, Silicon Power, Sabrent Rocket gibi adlar altında geçen güzel bir NVMe SSD.

Bunlar da başka iyi M.2 SSDler.

Son düzenleme:
Bu videoda güzel açıklıyor ama kısaca bir verinin flash chiplerde nerede olduğunu gösteren haritayı depoluyor DRAM. Bu olmadan Random Read'ler ve bazen sürekli yazma okuma hızları da yavaşlayabiliyor. 50 TL civarı fark varsa kesin değmez.

WD Black biraz pahalı normal kullanıcı için, bu NVMe SSD daha iyi bence. Corsair MP510, Silicon Power, Sabrent Rocket gibi adlar altında geçen güzel bir NVMe SSD.

Bunlar da başka iyi M.2 SSDler.

Teşekkürler. SN750 seçsem Silicon Power yerine yalnızca 80 TL oynuyor. Buraya kadar gelmişken SN750 alsam daha iyi olur gibi 😄 Diğerlerinin stok problemi var veya fiyat çok oynamıyor. Bu şekilde almak daha iyi kargo sorunu olmaması için.

SanDisk 3D Ultra M2 Nvme SSD de de DRAM olup olmadığını biliyor musunuz?
DRAM yok, hatta donanımı SN550 ile aynı. Bu tarz DRAMsiz NVMe SSD'ler rakiplerinden ucuzsa kesinlikle alınabilir de Türkiye'de A2000 ile (benzer donanımlı üstüne DRAM var) aynı fiyata satılıyor, bütçe NVMe olarak A2000 daha mantıklı olur.

DRAM yok, hatta donanımı SN550 ile aynı. Bu tarz DRAMsiz NVMe SSD'ler rakiplerinden ucuzsa kesinlikle alınabilir de Türkiye'de A2000 ile (benzer donanımlı üstüne DRAM var) aynı fiyata satılıyor, bütçe NVMe olarak A2000 daha mantıklı olur.
Kingston A2000'in Wd SN550 ve SanDisk 3D Ultra Nvme SSD den iyi olduğunu bilmiyordum. A2000 modeline bakayım o zaman. Nvme Ssd düşünüyorum. Samsung çok pahalı geliyor. Samsung harici iyi bir marka bakıyordum.

Geri
Yukarı