WD Blue 1TB vs Seagate Barracuda 1TB

4giveness

Hectopat
Merhabalar, iki harddisk arasında kaldım ve ikisini de araştırdım fakat herkes farklı bir şey söylüyor. Kullanıcı yorumlarına baktığımda ise bazı kişiler sipariş ettikleri ürünün "Refurbished" olarak geldiğini belirtmişler. Yardımcı olursanız çok sevinirim kafam epey karıştı.

Kullandığım harddisk 12 senelik o yüzden yenisini almak farz oldu.

İkisi arasından Seagate öneririm ama 2 tane WD Black 500 almak yararınıza olacaktır 150 TL'ye vardı.
WD Black'in nasıl bir +sı var diğerlerine göre açıklayabilir misiniz? Şu an kullandığım 12 senelik harddisk WD bir sıkıntısını görmedim o yüzden daha bir sıcak yaklaşıyorum WD'e. Ama yine de karar vermek epey zor. Cevaplarsanız çok teşekkür ederim.

WD Black'in nasıl bir +sı var diğerlerine göre açıklayabilir misiniz? Şu an kullandığım 12 senelik harddisk WD bir sıkıntısını görmedim o yüzden daha bir sıcak yaklaşıyorum WD'e. Ama yine de karar vermek epey zor. Cevaplarsanız çok teşekkür ederim.
SSD gibi sağlık ya da hız sorunu gibi problemler yok ihtimalde. Piyasanın en iyi iki markası. Ben olsam WD alırım çünkü piyasada eski üretim SG de çok var.

Eğer biraz daha hızlı olsun istiyorsan 500 GB olan WD Black den 2 tane alabilirsin.

SSD gibi sağlık ya da hız sorunu gibi problemler yok ihtimalde. Piyasanın en iyi iki markası. Ben olsam WD alırım çünkü piyasada eski üretim SG de çok var.
Teşekkürler, benim için şu Black ve Blue konusuna açıklık getirebilir misiniz? Üstteki arkadaşın söylediği gibi 2 tane Black almak daha doğru mu olur? Neredeyse aynı fiyata geliyor.
Eğer biraz daha hızlı olsun istiyorsan 500 GB olan WD Black den 2 tane alabilirsin.
Galiba öyle yapacağım, mantıklı geldi bana da. Teşekkür ederim.

Teşekkürler, benim için şu Black ve Blue konusuna açıklık getirebilir misiniz? Üstteki arkadaşın söylediği gibi 2 tane Black almak daha doğru mu olur? Neredeyse aynı fiyata geliyor.

Galiba öyle yapacağım, mantıklı geldi bana da. Teşekkür ederim.
Black olanlar daha yeni nesil ve daha performanslı. Size rehber atayım isterseniz.

5 Yıl garantiye sahip olan WD Black ailesi, standart 7200 RPM‘lik disklere göre yüksek performansı ile dikkat çekiyor. Ortalama 140 ile 150 MB/sn veri aktarım hızına sahip olan disk, RAID ile hızını daha da arttırabiliyor.

Black ailesi, kapasite ihtiyacı değil de standart disklerden daha fazla performans ihtiyacı olanlar için ideal.
WD Blue'ya göre 2 3 yıl daha dayanıklı ve garanti süresi daha fazla.

5 Yıl garantiye sahip olan WD Black ailesi, standart 7200 RPM‘lik disklere göre yüksek performansı ile dikkat çekiyor. Ortalama 140 ile 150 MB/sn veri aktarım hızına sahip olan disk, RAID ile hızını daha da arttırabiliyor.

Black ailesi, kapasite ihtiyacı değil de standart disklerden daha fazla performans ihtiyacı olanlar için ideal.
WD Blue'ya göre 2 3 yıl daha dayanıklı ve garanti süresi daha fazla.
Evet, Black'e şimdi daha sıcak bakıyorumda 2 harddisk kullanmak çok fazla ses yapar mı? Şimdi de onu düşünür oldum.

Geri
Yukarı