WD Blue 3D NAND M.2 SSD iyi midir?

Samsung'un genel olarak tüm SSD'lerinin kaliteli olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
''Genel olarak'' demek başka, hepsi kaliteli demek başka. Kronik sorun leş kontrolcü ve leş NAND yongalardan dolayı hız düşmesi işte. Dayanıksız olduğu da ekstrası. SanDisk SSD Plus kullandım, 2 sene dayanamadı, helvasını yedim. SSD Plus serisinin de WD Green'den pek bir farkı yok mesela.

Sen markaya bakıp yorum yapıyorsun sadece, bir bilgin yok. ''Samsung al kardeşim, en iyisi Samsung kardeşim''

Ben sana WD kalitesiz demedim, WD'nin çok kaliteli diskleri de var, kötü diskleri de var. WD Green kötü olan disklerden birisi. Dersin ki ''WD'nin diskleri genel olarak iyi, attığın model de iyilerden birisi'', bu yorum kabul edilebilir. Ancak sen gelip ''WD'nin tüm SSD'leri iyidir'' dersen burada yanlış bilgi vermiş olursun. WD Green'i sana detaylarıyla açıkladım. Hani iyiydi? Neye göre karar verdin iyi olduğuna? Bak ben kötü olduğuna donanımına bakarak karar verdim mesela, sen neye göre iyi olduğuna karar verdin, markasının WD olduğuna bakarak mı? Bu kadar basit düşünme.

Geri
Yukarı