WD blue HDD arızası

Beytullah0svs

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Wd blue 6gb/s 1tb
1 TB'lık HDD bozuldu geçenlerde bir HDD aldım ve montajını yapıp bilgisayarı açtım disk yönetimine girip yeni basit birim oluştura tıkladım sonra başladı bayağı bir süre bekledi yanıt vermiyor gibi yaptı. Bilgisayar yönetimi sonra Görev Yöneticisi'nden kapattım bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar yaptım bu kezde aynısını yaptı. Sonra tekrar bir yeniden başlattım bu kez hiç görmedi. Aygıt yöneticisinde disk yöneticisinde hiçbir yerde diski göremedim. İşletim sisteminde de sorunlar çıktı format atayım dedim. Formatın disk ayırma kısmında disk görünüyordu. SSD'yi silip tekrar Windows kurdum diski gördü yine aynısını yaptı. Bu kez disk programları ile bakayım dedim diske HDD Sentinel ile baktım 97% sağlığı vardı sorja forumlarda gezerken Low Level Format geldi. Aklıma belki düzeltir dedim. Low level ile başlattım yüzde 3 veya 4 tamamlandığında yanıt vermemeye başladı. Bayağı bir süre bekledim yanıt vermedi programda kapandı. Sonra sentinele tekrar baktığımda disk sağlığı 3% e düşmüştü. Birkaç defa denedim yine yarıda kaldı şu an diski bilgisayar yönetiminden görüyorum fakat başlatamıyorum HDD Sentinel de disk görünüyor fakat ismi kapasitesi filan hiçbir şey yok. HD Tune de 2000 küsur GB görünüyordu. Error scan yaptım testim 4/1 kadar kırmızı verdi ful ben de durdurdum. Chckdsk filan nasıl yapabilirim veya başka nasıl kurtarabilirim? Sıfır HDD öyle darbe de söz konusu değil. Bilgisayar açılışında da ses çıkartıyor. Yazım hatalarım varsa şimdiden kusura bakmayın. Telefona olduğum için bayağı bir sorunlu oluyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Sıfır disk bu hataları verirken neden daha fazla kurcaladık? Derhal iade başlatılmalıydı.
HDD alındığında ilk iş onun sağlık testlerine bakmak olmalıydı. HD Tune ile smart verileri almak mümkün mü? Büyük olasılık çok sayıda ölü sektör var ve kafa vurması da mevcut olmalı.

SATA kablosu arızası, hiç aklınıza gelmedi mi?

SATA kablolarını kontrol ettim. Arıza da mevcut değildi.

Sıfır disk bu hataları verirken neden daha fazla kurcaladık? Derhal iade başlatılmalıydı.
HDD alındığında ilk iş onun sağlık testlerine bakmak olmalıydı. HD Tune ile Smart verileri almak mümkün mü? Büyük olasılık çok sayıda ölü sektör var ve kafa vurması da mevcut olmalı.

Halledebileceğimi düşündüm, ne yazık ki olmadı. Şu an ne yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı