WD SN530 512GB Over Provisioning nasıl açılır?

SunSet

Megapat
SSD Dashboard'da 'Over Provisioning' ayarı yok, nasıl aktif edebilirim varsa aktif etmem açmam iyi mi olur?

Bir de tampon bellekleme ayarlaması yapın diyorlar bu ayar da yok, WD SDD'lerde var mı?

SSD olarak değil de BIOS bekleme süresini 0 saniye yaparsan anakart ekranında sistem fazla beklemez hemen açılır. Başka yapılacak bir şey yok geri kalan her şeyi TRIM vs. Windows kendisi yapıyor. Konudaki komutların çoğunu da.

Sürücülerin güncel olması gerektiğini biliyorsundur, boş yere hizmet kapatmana da gerek yok SSD'ler kağıttan dayanıklı malzemeler değil.

@FalconPolat Benim BIOS'da öyle ayar yok Fast Boot açık bir tek ve AHCI modunda. Dashboard kendisi önerilen ayarlar aktif programda başka ayar bulamadım. Geçenlerde birkaç defa Sanitize yaptım format için bu SSD için zararlı mı? Secure Erase vardı onu yapacaktım 6 ayda bir öneriliyor diye onu yaparken hata aldı yapılamadı operasyon söyledi. Bir de benim BIOS bekleme sürem değişiyor, bazen 2.6 diyor bazen 6.0 saniye diyor. BIOS ekranı ayarlarında takılınca ayar yapmadan çıkınca Windows oradaki zamanımı sayıp daha yüksek son BIOS zamanımı gösteriyor. Eğer ayar yapıp çıkınca 8 saniye falan oluyor son BIOS zamanım.

Sanitize ne? LLF gibi bir şey mi?
Secure Erase, Sanitize' den farklıdır, çünkü sadece eşleştirme tablosunu siler ama yazılmış tüm blokları silmez. Sanitize, eşleştirme tablosunu siler ve yazılmış tüm blokları silecektir. Dolayısıyla, Secure Erase Sanitize'den tamamlamak için daha hızlıdır. Secure Erase veya Sanitize kullanarak sürücüyü sildikten sonra, seçilen sürücüde tüm kullanıcı verileri kalıcı olarak yok edilecektir. Bu veriler kurtarılamaz.

USB ile disk silme yazdırıyorum orada, PCID Revert, Secure Erase, Sanitize ve Format var. Secure Erase denedim ama parola girecek yer vardı boştu neyin parolası anlamadım aynı PCID Revert yapmadan önce 32 tane sayı yazan SSD üzerindeki etiketi girmek gerek ya ona da parolası mı girmem gerekliydi bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı