Web Programlama Kazancı

Türkiye'de kariyerine başlayacağını varsayarak, kodlama bilmen güzel fakat bilişim dünyası da bir okyanus gibidir, gideceğin limanı belirlemen gerekiyor. Her yerden ekmek kazanırsın. Sana ayda 700 TL kazanırsın diyenler evde oturup site kuran insanlardır. Aksi takdirde asgari ücret 1300 TL. Bir işe girsen en kötü 2.000 TL kazanırsın.

Script, Java, C++ kodlamalar ise daha detaylı diyebiliriz. Maaşın bu noktada Türkiye'de 3000 TL'den başlar 15.000 TL'ye kadar çıkar.

Okul durumunu üniversitenin bilgisayar bölümü olarak varsayarak TAI- TUSAŞ, Aselsan, Roketsan gibi fabrikalarda Türkiye standartlarının üstünde bir maaş ile geçimini sağlayabilirsin.

Eğer ki işletme, hukuk vs. okuyup da hobi niyetine bu işi yapıyorsa, yapma... Çünkü bu bir hobi değil meslek ama hobin ciddi ise zaten yazılımlar yapacaksın ve bu da seni ya göklere çıkartır yada sıfıra indirir. Derin konular (=

Başarılar...

Türkiye'de kariyerine başlayacağını varsayarak, kodlama bilmen güzel fakat bilişim dünyası da bir okyanus gibidir, gideceğin limanı belirlemen gerekiyor. Her yerden ekmek kazanırsın. Sana ayda 700 TL kazanırsın diyenler evde oturup site kuran insanlardır. Aksi takdirde asgari ücret 1300 TL. Bir işe girsen en kötü 2.000 TL kazanırsın.

Script, Java, C++ kodlamalar ise daha detaylı diyebiliriz. Maaşın bu noktada Türkiye'de 3000 TL'den başlar 15.000 TL'ye kadar çıkar.

Okul durumunu üniversitenin bilgisayar bölümü olarak varsayarak TAI- TUSAŞ, Aselsan, Roketsan gibi fabrikalarda Türkiye standartlarının üstünde bir maaş ile geçimini sağlayabilirsin.

Eğer ki işletme, hukuk vs. okuyup da hobi niyetine bu işi yapıyorsa, yapma... Çünkü bu bir hobi değil meslek ama hobin ciddi ise zaten yazılımlar yapacaksın ve bu da seni ya göklere çıkartır yada sıfıra indirir. Derin konular (=

Başarılar...
İlk başta C++'a karar vermiştim, zor oluşu gozumu korkuttu, Şimdi git C++ kavra, sonra Cocos2d-x mobil oyun motorunun frameworkunu öğren(nasıl öğreneceksem) , mobil oyun yapacağımı ele alırsak bunun grafikleri var animasyonları sesleri o'su bu'su derken bu havuzda boğulurum. Web programlama daha çok kolayıma geliyor. Birde bunu hobi olarak yapmıyorum şimdiden kendimi gelistirip ileride rahatlamak istiyorum. Malum anne ve babamın durumları yeterli olmadığı için bu işlere atılmak istiyorum.

Kazancını bilmiyorum. Android konusunda da bişey diyemem ama java öğrendiğin zaman Android de kolayca yazabilirsin.
Sorun şu Androide yaptığın uygulama veya Oyunu İOS'ada çıkarmak gerekli, İOS için Objevtive-C ve Swift dillerini bilmiyorum.

Söylenenlere pek inanma bence. Bu işi iyi öğrenir isen çok iyi paralar kazanabilirsin. Senin ne kadar bilgin olduğu önemli. Eğer iyi bilgin var ise çok iyi yerlere gelirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı