Web programlama mı mobil programlama mı daha zahmetli?

Tarayıcı uyumsuzluğunu gördükten sonra bu ne saçma şey diye FE'yi bıraktım. Aradan seneler geçmesine rağmen zorunlu kalmadıkça FE yazmıyorum. Güzel FE yapan adamın ellerinden öpmek lazım ama fikrim değişmedi.

Valla hocam ben artık ezberledim, yapılan kodlamayı kullanacak kitlenin erişebileceği teknolojiyi baz alarak işlem yapıyorum. Kaldı ki yıl oldu 2020 artık esik sorunlar kalmadı. Eskiden bir devlet dairesinden erişilecek proje yapılırken en en en eski kodlar kullanılırdı zira o bilgisayarlar ve tarayıcılar çok çok eski olurdu. Şimdi öyle bir durum yok diyebilirim. İE bile geliştirdi kendini, eskiden iE'de çalışmasa da olur kafasına gittiğim bile çok oldu, Edge ile sorunlar çözüldü.

Yazdığım kodlar ile ilgili notlarımda kullanılan kodların desteklediği tarayıcıların sürümlerini de yazıyorum mesela. bkz..: Tarayıcı Kaydırma Çubuğu ::-webkit-scrollbar Nasıl Düzenlenir? - Codex | Dinç Medya Burada "Evet" yazanlar tarayıcının tüm sürümlerinde destekleniyor anlamında. Şu şekilde olan kodlar ise: :active Nasıl Kullanılır? - Codex | Dinç Medya daha çok sorun çıkarabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı