Web site yayınlamayla ilgili merak ettiklerim

533388

Hectopat
Makaleler
2
1-domain ve hosting için site önerisi.
2-infintyfree güzel mi?
3-infinty Free'den bir domain ve host aldım ikisi bir geldi her zaman böyle mi yoksa bağlamam mı lazım?
3-cPanel nedir, oradan yapabildiğim işleri domain ve host aldığım sitelerden yapabilir miyim?
4-FTP nedir?
5-FTP(file transfer protocol) bildiğim kadarıyla web servere dosya yüklemeye yarıyor, cPanel ile farkı nedir?

- Domain: Namecheap, GoDaddy, Google Domains
- Hosting: Bluehost, SiteGround, HostGator

2-infintyfree güzel mi?
- Başlangıç için uygun, ancak sınırlamaları vardır.

3-infinty Free'den bir domain ve host aldım ikisi bir geldi her zaman böyle mi yoksa bağlamam mı lazım?
- Genellikle otomatik olur fakat kontrol etmekte fayda var.

3-cPanel nedir, oradan yapabildiğim işleri domain ve host aldığım sitelerden yapabilir miyim?
- cPanel, hosting hesabınızı yönetmek için kullanılır. Domain yönetimi genellikle farklı bir kontrol paneli kullanılır diye biliyorum

4-FTP nedir?
- FTP bilgisayarınızdan web sunucunuza dosya transferi yapmak için kullanılır.

5-FTP(file transfer protocol) bildiğim kadarıyla web servere dosya yüklemeye yarıyor, cPanel ile farkı nedir?
- FTP dosya transferinde kullanılır; cPanel kapsamlı hosting yönetim aracıdır.

- Domain: Namecheap, GoDaddy, Google domains.
- Hosting: Bluehost, siteground, hostgator.

2-infintyfree güzel mi?
- Başlangıç için uygun, ancak sınırlamaları vardır.

- Genellikle otomatik olur fakat kontrol etmekte fayda var.

- cPanel, hosting hesabınızı yönetmek için kullanılır. Domain yönetimi genellikle farklı bir kontrol paneli kullanılır diye biliyorum.

4-FTP nedir?
- FTP bilgisayarınızdan web sunucunuza dosya transferi yapmak için kullanılır.

- FTP dosya transferinde kullanılır; cPanel kapsamlı hosting yönetim aracıdır.

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı