Web Sitelerinden Nasıl Para Kazanılır?

ekinnemre

Hectopat
Daha fazla  
Ticari bir web sitesinden nasıl para kazanılır? Aslında bu soruyu duyunca akla ilk gelen şey site de reklam yayınlamak. Ancak ben sitede reklam yayınlamadan nasıl ve ne kadar para kazanılabilir bunu merak ediyorum veya para kazanılabilir mi? :) Örneğin bir araba satış sitesi veya film/dizi sitesi bunlar nasıl para kazanırlar. Tıklanma başına göre para alıyorlarmış galiba ama... Siteyi kaç kişinin ziyaret ettiği nasıl anlaşılıyor? Kaç tıklanma başına ne kadarlık bir miktar kazanılabilir?

Siteye Google Anaytics kodu koyarak siteye kaç kişi girdiğini ölçebilirsin. Reklam yayınlamadan para kazanılan bir model henüz geliştirilmedi :) Satış yapman ya da Premium bir hizmet sunman gerek ancak.

Film, dizi siteleri parayı reklamlardan kazanıyor. Araba satan siteler ise kar marjı ile tabii ki. Ticaret sonuçta.

Tıklama başına düzgün bir para kazanmak için sitene günde en az 10.000 kişi girmesi gerek bence.

Anladım. Pekin reklam yapacağız ama reklamını yapacağız kişiler, kurumlar vb. bunlarla nasıl irtibat kurabiliriz. Yani eğer sitenin ismi duyulmamış ise kişi doğal olarak o sitede reklam yapmak istemez. Ama yine de bazen basit sitelerde dahi reklamlara denk geliyorum. Örneğin geçenler de bir coğrafya sorusunun cevabı için internete bakarken bir siteye denk geldim. Orada da reklamlar vardı. Yani biz kendimiz mi arayacağız yoksa başka bir yolu var mıdır kendi sitemizde reklam yayınlamanın? Atıyorum orta bir büyüklükte bir araba satış sitesinden reklamlarla beraber yıllık ne kadar kazanç elde edilebilir?
Tabii ki günde 10.000 tıklanma zor ama merak ettim :) günlük 10.000 tıklanma ile ne kadarlık bir miktar kazanılabilir.

Legal olarak para kazanmak istiyorsan biraz uzun yolu var.İllegal para kazanma olarak bakarsan dizi,film izleme siteleri,warez sitelere koyulan adhood reklamları,por.o reklamları,erotik ilaç reklamları,survey reklamlardan para kazanabilirsin.Fakat bunlar içerisindeki kodlar bazen sitenin kötü içerikli kategorisine düşmesine sebep olur.Bu yüzden dikkat etmelisin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siteye Google Anaytics kodu koyarak siteye kaç kişi girdiğini ölçebilirsin. Reklam yayınlamadan para kazanılan bir model henüz geliştirilmedi :) Satış yapman ya da Premium bir hizmet sunman gerek ancak.

Film, dizi siteleri parayı reklamlardan kazanıyor. Araba satan siteler ise kar marjı ile tabii ki. Ticaret sonuçta.

Tıklama başına düzgün bir para kazanmak için sitene günde en az 10.000 kişi girmesi gerek bence.
Hocam bu tıklama başına para kazanmak için Google adsense reklamlarımı gerekiyordu ?

Hocam bu tıklama başına para kazanmak için Google adsense reklamlarımı gerekiyordu ?

Google adsense legal içerikli sitelere reklamlarını koymana izin verir. Bazende kriterlerine uymuyor ve kabul etmediğide oluyor. Google güvenilir, sayacı düzgün çalışan ve paranı ödeyen bir firma olduğundan genelde tercih edilir. Bunun dışındada reklam alabileceğiniz siteler mevcuttur.

adsense yada boomerang'a kayıt olarak buralardan gelir elde edebilirsiniz ama sitenin hiti yüksek ve aktif kullanıcı olması şartı ile adsense'ten reklam alırsın her şartta ama boomerang'tan sadece kullanıcın yüksekse reklam alabilirsin ama boomerang'ta şöyle bir sistem var reklamı yayınlayıp kazanmaya başlayınca leveline göre reklam çıkıyor artık ve levelin yükseldikçe daha iyi firmalar çıkıyor mesela ben bir tarihte bir projeyi güzel bir yükseliş ile boomerang'a üye yaptım ve sadece 3 günlük reklam yayınlamaya 20 TL alıyorduk ve tıklanma şartı yok sadece 3 gün yayınlaman gerekiyor sitende...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı