Web sitesi açmak ücretli mi?

Google kim ki vergi ödeyeceksin?
Web sitesini ücretli açabiliyorsun. Ücretsiz de açabilirsin ama önermiyorum, güvenlik açıklarından ziyade projeleriniz çalınıyor.
Alan adı ve hosting alırken zaten firmaya gerekli vergiyi ödemiş oluyorsun.
Kendimden örnek vereyim;
1582782879170.png

Ücretli de, ücretsiz de açabilirsin. Bu tamamen size kalmış bir şey. Hiç bilgim yok diyen bile bu işe girebilir. Ücret olarak domain dediğimiz adresin senin adına alınması için bir ücret var, bir de sitenin dosyalarını barındıracağın host için ödeyeceğin ücret vardır. Ücretsiz olarak açabileceğin blogger'da ise ücret derdin yok. Tabi kullanabileceğin özellik ve tema kısmı da kısıtlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece site kuruyorsanız, neden Google'a vergi ödeyesiniz?

Tamamen ücretsiz bir şekilde web sitesi kurmanız mümkünken pek önereceğim bir şey değil.

Temelde iki şeye ücret ödüyorsunuz. Alan adı ve hosting.

Alan adı dediğimiz kullanıcıların sitenize girmek için kullanacağı adres. Örneğin "www.technopat.net" bu site için alan adı. Alan adı ücretleri de sondaki uzantıya (com, net vb.) değişebiliyor.

Ücretsiz alan adları alt alan adı olarak alınabiliyor. Örneğin "sizinsiteniz.abcdefg.com" gibi. Ancak özellikle akılda kalıcılık ve ciddilik bakımından ciddi eksiklik barındırıyorlar. Basit projeler için uygun olabilirken kullanıcı gelmesini istiyorsanız önermiyorum.

Bir diğer para harcanan nokta ise hosting. Hosting dediğimiz aslında 7/24 çalışan sunuculardan başka bir şey değil. Sizin sitenizi onlar barındırıyor. Bunun karşılığında da kendi harcamaları ve elbette biraz da kar için sizden ücret alıyorlar.

Ücretsiz hosting planları da mevcut olmakla birlikte genellikle kısıtlı oluyorlar ve sitenizde sizin değil hosting firmasının para kazandığı reklamlar olabiliyor. Aynı şekilde bunu da pek önermiyorum.

Bunun dışında SSL sertifikası gibi harcamalar karşınıza çıkabilir ancak ilk etapta sadece alan adı ve hosting sizin için önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapman gereken bir domain ve bir hosting alman. Free şeyler tavsiye etmiyorum. Siteyi yapma, yayına alma gibi şeyler ise çok detaylıdır, ne istediğine göre fikir verebiliriz.

Google kim ki vergi ödeyeceksin?
Web sitesini ücretli açabiliyorsun. Ücretsiz de açabilirsin ama önermiyorum, güvenlik açıklarından ziyade projeleriniz çalınıyor.
Alan adı ve hosting alırken zaten firmaya gerekli vergiyi ödemiş oluyorsun.
Kendimden örnek vereyim;
Eki Görüntüle 506795
Umarım bu vergi belinizi bükmemiştir :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı