Web Sitesi Açmanın Maliyeti

Vodka

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Blog tarzı bir web sitesi açmak istiyorum. Gelir amaçlı değil sadece hobi olucak. Bu yüzden site bir yıl aktif olduktan sonra kendi masrafını çıkarır mı merak ediyorum.

Teşekkür ederim. Daha önce ücretsiz bloglar açtım takipçi sayım fena değildi
fakat site tasarımı,üyelik sistemi,dosya yükleme vb. şeyler çok sınırlıydı. Verdiğin siteyi inceliyim yılbaşında açarım büyük ihtimal.

Tasarım konusunda sıkıntı yaşarsan yardımcı olmaya çalışırım. Orada bir isim sorunu olmuş "isminiz blogspot" adresi alınmış bu yüzden site çıkıyor orada örnek vermiştim.

Açıkçası kiralayacağın sunucunun masrafı başlangıç seviyesindeki bir site için gerçekten çok düşük seviye bir rakam olacaktır.
200 liraya işini görecek bir site kiralayabilirsin. Depolama alanını kendi sunucunda yaparsan belki video tarzı içerikler yüzünden alan sıkıntısı yaşayabilirsin.
Bu yüzden videoları mümkün olduğunda farklı kaynaklardan çekmeye çalış.

İnsanların senin sitene reklam vermesi için ortada bir ürün olması gerekir ve bunu elde etmen çok basit değil bana göre.
Yinede başlangıç için verdiğin parayı geri toparlarsın 1 yıl içerisinde. Zaten oldukça düşük bir maliyet ile başlayacaksın.

Son düzenleme:
38,99 TL olan hostingi aldığınızda alan adı ücretsiz veriliyor. Hosting paketi gayet iyi gözüküyor.
favicons
Yöncü Bilişim Çözümleri - Backorder, Hosting, Domain Bayilik ve API

Arkadaşlar 200 lira 30 lira falan demiş. İnanamadım doğrusu. :LOL: Kişisel bir blog sitesini 10 liraya bile açabilirsin benim yaptığım gibi. Sadece biraz araştırma gerekiyor. Yıllık domaini 5 dolara (Aldıgım yeri hatırlamıyorum) hosting'i ise webadam.com'a çok ucuza alabilirsin. Galiba aylık 5 lira gibi bir ücreti vardı. :dikkatli: Neyse gayet güvenilir oldugunu belirteyim. Önce blog siteni açarsın gayet ucuza baktın hit alıyor geliştirirsin hosting'ini falan. ;)

edit: 8 lira olmuş ekonomik hosting paketi

Arkadaşlar 200 lira 30 lira falan demiş. İnanamadım doğrusu. :LOL: Kişisel bir blog sitesini 10 liraya bile açabilirsin benim yaptığım gibi. Sadece biraz araştırma gerekiyor. Yıllık domaini 5 dolara (Aldıgım yeri hatırlamıyorum) hosting'i ise webadam.com'a çok ucuza alabilirsin. Galiba aylık 5 lira gibi bir ücreti vardı. :dikkatli: Neyse gayet güvenilir oldugunu belirteyim. Önce blog siteni açarsın gayet ucuza baktın hit alıyor geliştirirsin hosting'ini falan. ;)

edit: 8 lira olmuş ekonomik hosting paketi
Domaini yıllık alıcam hostingi de dediğin yerden alırım.Tabi önce site için isim bulmam gerek :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı