Web sitesi kurup zarar eden var mı?

tytaNNN

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da gördüğünüz gibi bir internet sitesi kurup öğrenciliğimde biraz gelir elde etmek istiyorum. Kodlama da biliyorum. Ancak aklımda bir soru işareti var eğer web sitesi açtığımda ilk 6 ay içerisinde masrafını karşılar mı yoksa uzun bir süreç mi gerekiyor? Bir de hosting için önerebileceğiniz bir servis var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tamamen değişkenlere ve site tipinize bağlı bir durum.

- Örneğin günümüzde forum sitesi açan biri kesinlikle para kazanamaz. (Kazansa da 1-2 seferlik olabilir belki.)

- Genel blog sitesi ve film sitesi açan biri aylarını hatta yıllarını harcamalı ki düzenli para kazanabilir hale gelsin.

- Haber sitesi açan biri 6 ayın sonunda yeterince hit elde ederse düzenli gelir elde etmeye başlayabilir, ancak masrafı çoktur.

- TBM'si yüksek, spesifik anahtar kelimelerde ingilizce niş blog açan biri korkunç rakamlar elde edebilir.

...

Liste bu şekilde uzayıp gider, kafanızdaki detayları paylaşabilirseniz daha doğru yönlendirmeler alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Ben olsam;

Film-dizi sitesi acarim. Ama o film ve dizileri kendi sunucumda depolardim. Boylelikle sacma sapan VK gibi dosya barindirma servisleri benim videomu silemez.

Kendi web sitesi tasarimimi kendim yapardim. Sacma sapan WP gibi script kurmazdim. Istedigim zaman istedigim sayfaya direk mudahale edebilmek bence cok onemli.

Arayuz cok basit.

Heryerde reklam olmayan.

VIP Aylik ucreti ise 2 lira gibi cok cuzi bir miktar koyar, Free hesaplara reklamlardim.

- Örneğin günümüzde forum sitesi açan biri kesinlikle para kazanamaz. (Kazansa da 1-2 seferlik olabilir belki.)

- Genel blog sitesi ve film sitesi açan biri aylarını hatta yıllarını harcamalı ki düzenli para kazanabilir hale gelsin.

- Haber sitesi açan biri 6 ayın sonunda yeterince hit elde ederse düzenli gelir elde etmeye başlayabilir, ancak masrafı çoktur.

- TBM'si yüksek, spesifik anahtar kelimelerde ingilizce niş blog açan biri korkunç rakamlar elde edebilir.

...

Liste bu şekilde uzayıp gider, kafanızdaki detayları paylaşabilirseniz daha doğru yönlendirmeler alabilirsiniz.
Para kazanmak için aynı technopat gibi reklam alman lazım.

Ben olsam;

Film-dizi sitesi acarim. Ama o film ve dizileri kendi sunucumda depolardim. Boylelikle sacma sapan VK gibi dosya barindirma servisleri benim videomu silemez.
y
Kendi web sitesi tasarimimi kendim yapardim. Sacma sapan WP gibi script kurmazdim. Istedigim zaman istedigim sayfaya direk mudahale edebilmek bence cok onemli.

Arayuz cok basit.

Heryerde reklam olmayan.

VIP Aylik ucreti ise 2 lira gibi cok cuzi bir miktar koyar, Free hesaplara reklamlardim.

- Bahsettiğiniz gibi dizi ve filmleri kendi sunucularınızda barındırmak ciddi bir problem. İnsanlar boşuna vk, mail.ru gibi sitelere yükleme yapmıyorlar. Yayınlar sizde barındırıldığı taktirde hak sahipleri sizi istedikleri anda polislerle evinizden aldırabilirler. (Önce elbette firmaya giderler, iyi taraflarına denk gelirseniz uyarırlar/sitenizi kapatırlar ya da direkt olarak bütün secerenizi hak sahiplerine teslim ederler.)

Beğenmediğiniz Wordpress ise Dünyada en çok tercih edilen ve zannettiğinizin aksine çektiğiniz her yöne gelebilen, oldukça hafif ve google dostu bir script.

Kimler Wordpress kullanıyor isterseniz birlikte bakalım:

- Sözcü Gazetesi
- Webrazzi
- PCnet – Teknolojiyi seviyoruz
- CHP
- The New Yorker
- Mercedes-Benz
- BBC America
- Terms of Service Violation
- Sony Music
- News - Entertainment, Music, Movies, Celebrity
- sweden.se | The official site of Sweden
- Stories | Microsoft news, features, events, and press materials
- The Walt Disney Company

Daha yüzlercesini yazabilirim ancak bunlar yeterli olur muhtemelen.

Son düzenleme:

...

Blog sitesi açmayı düşünüyorum tek bir konu üzerine. Ama konu üzerinde bir sürü makale yazılabilir.
Para kazanmak için aynı technopat gibi reklam alman lazım.
Technopat gibi derken onlar nasıl yapıyor. Videolar üzerinden falan mı yoksa sosyaldeki konularda tanıtım mı yapıyorlar?
Ben olsam;

Arayuz cok basit.

Heryerde reklam olmayan.

- Bahsettiğiniz gibi dizi ve filmleri kendi sunucularınızda barındırmak ciddi bir problem. İnsanlar boşuna vk, mail.ru gibi sitelere yükleme yapmıyorlar. Yayınlar sizde barındırıldığı taktirde hak sahipleri sizi istedikleri anda polislerle evinizden aldırabilirler. (Önce elbette firmaya giderler, iyi taraflarına denk gelirseniz uyarırlar buna da uymazsanız bütün secerenizi hak sahiplerine teslim ederler.)

Beğenmediğiniz Wordpress ise Dünyada en çok tercih edilen ve zannettiğinizin aksine çektiğiniz her yöne gelebilen, oldukça hafif ve google dostu bir script.

Kimler Wordpress kullanıyor isterseniz birlikte bakalım:

- Sözcü Gazetesi
- Webrazzi
- PCnet – Teknolojiyi seviyoruz
- CHP
- The New Yorker
- Mercedes-Benz
- BBC America
- Terms of Service Violation
- Sony Music
- News - Entertainment, Music, Movies, Celebrity
- sweden.se | The official site of Sweden
- Stories | Microsoft news, features, events, and press materials
- The Walt Disney Company

Daha yüzlercesini yazabilirim ancak bunlar yeterli olur muhtemelen.
WordPress aslında kötü değil bazı web sitelerinin scriptleri ise çoğu siteden kat kat daha iyi duruyor. Hem de kolaymış duyduğum kadarı ile.

Sitenin içeriği ne olursa olsun yıllarını vermen gerekir, kolay değil. İlk bir sene içinde sitenin masraflarını dahi çıkaramayabilirsin, göze al. Arkadaşların önerileri oldukça mantıksız. Örneğin bir film-dizi sitesi açtın ve tüm verileri sunucunda barındırdın. Böyle bir sunucunun maliyetini tahmin edebiliyor musunuz? Sitenin erişime engellenmesi, yiyeceğiniz cezalar, mahkeme koridorlarında geçireceğiniz stresli dakikalar da hediyeniz oluyor. Geçiniz. Bu arada WordPress gibi bir nimete "saçma" diyeni de ilk kez görüyorum. Daha sağlıklı bilgi almak için r10.net'e uğramanızı tavsiye ederim. Bol şanslar. :)

Wordpress saçma sapan diyen insan ne yaşadı acaba. İstediğin sayfaya müdahale edebiliyorsun sayın arkadaşım açık kaynak kodlu en çok kullanılan script şuanda

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı