Web sitesini nasıl yapabilirim ?

ismet hakan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mimarlık öğrencisi - Tasarımcı
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Öncelikle 10. sınıf öğrencisiyim ve okuduğum bölüm bilişim üzerine web tasarım, veri tabanı vb. alanlar var. Biz bu dersleri ileride göreceğiz fakat ben bir web sitesi nasıl yapılır önceden öğrenmek istiyorum bana yardım eder misiniz? Şöyle kısaca aklımı karıştırmayacak şekilde Technopat gibi bir site nasıl yapabilirim? (Kaba taslak bilgiye sahibim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bayağı bir süre böyle bir site yapamazsın açıkçası :D Ama her şeye azıcık html sonra azıcık css azıcık php öğrenerek başlayabilirsin. Sonra devamı gelir zaten. Mesela ben aynı bölümün 12. Sınıfını okuyorum. Ama şöyle bir şey var css bilmediğimden php bilsem bile bir işe yaramıyor açıkcası.

$prototürk
- YouTube
php konusunda ufkunu açar gerçekten. :)

Öncelikle css-html öğrenmen gerek.Bunları en iyi kodların ne işe yaradığını ezberleyerek ve bu öğrendiklerini hazır tasarımlar üzerinde deneyerek öğrenebilirsin.Misal ben, zamanında blogcu,blogspot gibi sitelerde zaman harcayarak öğrenmiştim.

Ben Şahsen bilişim teknolojileri/Web tasarımı okudum. Okulda verilen bilgiler var var ama bu sektörün %5 ini bile kapsamaz.evet ben okulda gordugum kadarıyla bir site yapıyordum ama bir okadarda internetten bloglardan ögrendigim araştırıp sordugum kadarıyla okuldaki eşit oluyor.Okulda verilen bilgiler her yıl aynıdır. ama internetteki bilgiler daha günceldir.İnternnette arastırıp yaptıgım şeyler çok daha eglenceli :)

Technopat gibi bir sistem yapmak istiyorsan CSS, HTML ve PHP öğrenmelisin. Veya Joomla ve Wordpress scriptleri ile yapabilirsin. Technopat Sosyal gibi bir site istiyorsan Xenforo yazılımıyla yapılmış bir site ancak fiyatı biraz pahalı. Ücretsiz bence en iyi MyBB

Bilginin boyutunu bilmediğim için yorum yapmak zor ama okuldan daha önde gitmek istiyorsan seviyene göre, Halk Eğitim Merkezlerinin kurslarına katılabilirsin.
Hem kendi seviyeni tartarak gittiğin kursu değiştirebilirsin.

Web Tasarımı üstüneden Google Seoadwords kursuna kadar farklı bölümleri mevcut, hemde bir ücret ödemeden..
İyi bir başlangıç olabilir..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı