Webtekno Silver vs Donanım Arşivi V4

DA-V4 mü? Webtekno Silver mı? Hangisi alınmalı?

• Oy verenlerin toplamı
    24
Ben de benzer bir bütçeye sahiptim ve DA-V4 alacaktım. Çünkü Webtekno Silver hem kalitesiz bir PSU'ya sahipti, hem de 4 GB RX 580 vardı.
İtopya hakkında ise çok şikayet vardı. Ben de farklı sitelerden kendim topladım. İyi mi oldu, kötü mü oldu bilmem ama anakartı edebilirsem iade edip başka bir ürün alacağım, daha hiç çalıştırmadım. Sistem:
Sapphire Pulse RX 570 8 GB
Ryzen 5 2600
1 TB WD HDD
Gigabyte A-X370M Gaming 3 (rev1.1) anakart
Silverstone Strider 500W 80+ PSU (ben bir tık daha ucuz sanıyordum PSU'lar, ancak bu bile 300₺)
8 GB Corsair Vengeance RAM.
Kasa yok. Evet, yok. Şimdilik yok. İlerleyen zamanlarda alacağım.
Bana toplam maliyeti ne kadar oldu derseniz.
Bilgisayar, 3300₺ tuttu.
Ryzen 5 2600 - 930₺
Anakartım - 575₺
HDD - 275₺
RAM - 230₺
PSU - 300₺
Ekran kartı - 1000₺ (Yukko.com'dan 990₺'ye aldım kuponla. Güzel fırsatlar oluyor. Armor modelini alacaktım 4 GB, 100 TL'ye hem daha iyi soğutmalı, hem 8 GB olanını aldım. Ve 24 saatte elime çok iyi paketlenmiş şekilde ulaştı. Yurtiçi kargo arar oldum artık, sitesinde SuperBrand vs yazıyor ve cidden iyiler. Hem hızlı, hem de zarar gören hiçbir kargom olmadı bu alışverişler arasında)

Onların dışında klavye, ethernet kablosu ve HDMI kablom yolda. 5 gün kadar da monitör olmadan idare edeceğim.
Monitörü de sayarsak her şeyiyle 4.000₺ tutuyor yaklaşık.

Ben de benzer bir bütçeye sahiptim ve DA-V4 alacaktım. Çünkü Webtekno Silver hem kalitesiz bir PSU'ya sahipti, hem de 4 GB RX 580 vardı.
İtopya hakkında ise çok şikayet vardı. Ben de farklı sitelerden kendim topladım. İyi mi oldu, kötü mü oldu bilmem ama anakartı edebilirsem iade edip başka bir ürün alacağım, daha hiç çalıştırmadım. Sistem:
Sapphire Pulse RX 570 8 GB
Ryzen 5 2600
1 TB WD HDD
Gigabyte A-X370M Gaming 3 (rev1.1) anakart
Silverstone Strider 500W 80+ PSU (ben bir tık daha ucuz sanıyordum PSU'lar, ancak bu bile 300₺)
8 GB Corsair Vengeance RAM.
Kasa yok. Evet, yok. Şimdilik yok. İlerleyen zamanlarda alacağım.
Bana toplam maliyeti ne kadar oldu derseniz.
Bilgisayar, 3300₺ tuttu.
Ryzen 5 2600 - 930₺
Anakartım - 575₺
HDD - 275₺
RAM - 230₺
PSU - 300₺
Ekran kartı - 1000₺ (Yukko.com'dan 990₺'ye aldım kuponla. Güzel fırsatlar oluyor. Armor modelini alacaktım 4 GB, 100 TL'ye hem daha iyi soğutmalı, hem 8 GB olanını aldım. Ve 24 saatte elime çok iyi paketlenmiş şekilde ulaştı. Yurtiçi kargo arar oldum artık, sitesinde SuperBrand vs yazıyor ve cidden iyiler. Hem hızlı, hem de zarar gören hiçbir kargom olmadı bu alışverişler arasında)

Onların dışında klavye, ethernet kablosu ve HDMI kablom yolda. 5 gün kadar da monitör olmadan idare edeceğim.
Monitörü de sayarsak her şeyiyle 4.000₺ tutuyor yaklaşık.
Bence güzel bir sistem olmuş. Sadece 600W PSU alsan daha iyi olurmuş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı