Çözüldü WhatsApp Plus'ı Başka Telefona Geçirmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DDEMR

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523022612
Merhabalar forum. Bugün Xiaomi Redmi Note 9 Pro aldım. Şu an diğer telefonum olan General Mobile GM6'dan geçiş yapmaya başlayacağım. Başlıkta belirttiğim üzere WhatsApp Plus kullanıyorum. Ve aşırı çok konuşmam var. Gerek üniversite gruplarımı gerekse özel konuşmalarımı kayıp olmadan yeni telefonuma geçirmek istiyorum. Ancak kaybolmasından korktuğum için sizlere danışmak istedim. Benim gibi başından geçenler varsa yardımcı olabilr mi? Şu an telefonu sadece açtım ve MIUI 12 güncellemesini yaptım. Telefon aktarma için WhatsApp Plus sorununu önceden çözüp öyle başlamak istiyorum...

Çözüm
Sırası ile şu işlemleri yapın:

1. Şu anki WhatsApp'ın normal ayarlarından yerel yedekleme yapın.
  2. Dosya gezgini ile dahili depolamadan WhatsApp klasörünü güvenli bir yere kopyalayın.
  3. Kopyaladığınız klasörü yeni telefonun dahili depolamasına kopyalayın.
  4. Yeni telefonunuza WhatsApp'ya da WhatsApp Plus'ı yükleyin.
  5. Normal oturum açma işlemleri yaparken size yedek bulunduğunu ve yükleyip yüklemek istemediğinizi soran bir uyarı çıkacak.
  6. Bu adımda yedeği geri yükleme seçeneği ile geri yükleyebilirsiniz.
  7. Android'in sonraki surumlerinde (hangi surumler oldugunu bilmiyorum) WhatsApp klasoru dahili depolamanin ana dizini yerine Android > Media > com. WhatsApp yolunda bulunuyor. Kopyalama islemlerini buradan yapmalisiniz eger sizde de farkliysa.
Defalarca yaptığım yöntemdir.

Geri
Yukarı