WhatsApp Resim İndirme Sorunu

Krnl386

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Satış Uzmanı / Temsilci
Merhaba Arkadaşlar ;

Mobil Veri açık iken bildiğiniz üzere, birisi size bir resim gönderdiğinde direkt olarak telefonunuzda görüntüleyebiliyorsunuz. Ve galerinizde de otomatik yüklenmiş olur. Fakat son gelen güncellemeden sonra, birisi bir resim gönderdiğinde ben konuşma penceresini açıp indir butonuna basmadan inmiyor. Şimdi Wi-Fİ' ide iken böyle bir sorun yok.

Telefonum : Samsung A20 Android 9.0

Whats App Ayarlar > Veri ve Depolama Kullanımı > Medyayı Otomatik İndir

* Mobil veri kullanırken : Medya Yok
* Wi-Fİ' ya bağlıyken : Tüm Medya

Yukarıda ki ayarlar sizde de böylemi Arkadaşlar? Bir deneme de sizde yapabilir misiniz?

Not : Mobil veri kullanırken > bu kısma girip fotograflar'ı işaretledim. Sorun devam etti yine. Dönüp bu ayara tekrar baktım, sanki hiç ayar yapmamış gibi Medya yok diyor...

Mobil veri kullanırken: Fotoğraflar tikini işaretle. Ayrıca ses, video ve dökümanlar da mobil veri indirilsin istiyorsan, onların da tikini işaretleyebilirsin.

@luci666

Yukarıda belirttiğim gibi, onu işaretliyorum. Sonra tekrar bir deneme yapıyorum yine aynı. Tekrar ayar kısmına bakıyorum, Hiç bir şey seçili değil. Ayar yapmamışım gibi sıfırlıyor tekrar. WhatsApp'ı komple kaldırdım 2 kez yükledim sorun aynen devam ediyor. Sizde bu ayar nasıl seçili?

@luci666

Yukarıda belirttiğim gibi, onu işaretliyorum. Sonra tekrar bir deneme yapıyorum yine aynı. Tekrar ayar kısmına bakıyorum, Hiç bir şey seçili değil. Ayar yapmamışım gibi sıfırlıyor tekrar. WhatsApp'ı komple kaldırdım 2 kez yükledim sorun aynen devam ediyor. Sizde bu ayar nasıl seçili?

Seçtikten sonra, ''tamam'' deyip çıkıyor musunuz ? İptal tuşuna basmadınız umarım. Neden sıfırlandığı hakkında bir bilgim yok maalesef. Verilerinizi yedekleyip, telefona basit bir format atmayı düşünebilirsiniz. Uzun süredir kullanıyorsanız, bir hız artışı sağlayabilir.

Seçtikten sonra, ''tamam'' deyip çıkıyor musunuz ? İptal tuşuna basmadınız umarım. Neden sıfırlandığı hakkında bir bilgim yok maalesef. Verilerinizi yedekleyip, telefona basit bir format atmayı düşünebilirsiniz. Uzun süredir kullanıyorsanız, bir hız artışı sağlayabilir.

Tamam diyorum evet, bu işlemi 10 kez yapmışımdır. Ortalama 6 aydır format atmadım telefona, olmazsa bir de öyle deneyelim. Desteğin için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı