WhatsApp Tek Hesap Çok Telefon!

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
WhatsApp tek hesabı iki farkı cihazda kullanma özelliğini getiriyor. (evet, web değil.) Şu an betada fakat ben Aptoide'den son sürümü indirmiştim. Şu an beta sürümünü kullanabiliyorum, bu nedenle özellik bende mevcut. Özelliği de denemedim.
Screenshot_20221114-095433~2.png

Screenshot_20221114-095338.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki tek cihaz 2 hesap özelliği oluyor mu? Mesela bir kişi iş hesabından kişisel hesabına geçebiliyor mu?
İki hesap özelliği uzun zamandır var ki zaten.

Güncelleme: Az evvel denedim ve başarılı bir şekilde çalıştı. Tıpkı WhatsApp ana telefondaki gibi çalışıyor şu an tablette. Keza başka bir telefonda da denedim ve çalıştı. Ana cihazla bağlanan cihazın uygulama ayalarlarında ufak 2 tane farklılık var. Birisi Hesap sekmesindeki farklılık. Diğeri bağlanan cihazda yedekleme ayarı yok.
1668860874059.png

Özellik dediğim gibi şu an betada. Elbette biz de her zaman betaya katılamıyoruz, bazen beta programı dolu olabiliyor. Android'de bunu aşmanın yolu var. iPhone'da ise tek çare betaya katılmak ya da nihai sürüme gelmesini beklemek. Android'de şöyle;
  • Aptoide'i indirin. (Ben WhatsApp'ın son sürümüne erişebilmek için Aptoide'i kullandım. Siz beta sürümüne başka yerden erişebilirseniz orayı da kullanabilirsiniz.
  • Kurduktan sonra Aptoide'ın alt kısmındaki barda WhatsApp kurulu değilse ortadaki kısımdan aratabilir, kuruluysa barın en sağındaki Uygulamalar sekmesinden WhatsApp'ı güncelleyebilirsiniz. Bunu her iki cihaz için de, yani ana ve bağlanacak cihaz için de yapın.
  • Daha sonra bağlanacak cihazda WhatsApp'ı açıp sağ üstteki üç noktaya tıklayın. Özelliği orada göreceksiniz. Seçin ve açılan QR kodu ana cihazınızda WhatsApp ana ekranında sağ üstteki 3 noktada bulunan Bağlı Cihazlar kısmında "Cihaz Bağla" tuşuyla okutun. Sohbetlerin kısa bir süre senkronize olması için ana cihazda WhatsApp'ı açık tutun. Daha sonra kapatabilirsiniz.
Bu şekilde kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı