WhatsApp Türkçe özel karakter bozulması

MiracTo

Femtopat
Selamlar.
Herhangi bir platformda bir metni kopyalayıp yapıştırınca bu şekilde çıkıyor;

Bu WhatsApp'ta kullanılmış hali "merhaba, nasılsın" metnini kopyaladım fakat yapıştırınca görseldeki gibi bir şey çıkıyor. Çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Clipboard ile alakalı olduğu düşünüyorum.
Kopyalanan metin Whatsapp dışında diğer yerde sorunsuz yapıştırılabiliyor mu? Yoksa her yerde durum aynı mı?

Nasilsin yazıldıysa i harfini bulamadınlan saçmalamış olabilir.

Aynı anda yazdıq hee. D

Yanlış anlamayın fakat yazdığınız kelimeleri anlayamıyorum daha özen göstererek yazar mısınız? Mesela "bulamadınlan" kelimesinden daha doğrusu kelimeye benzeyen şeyi tam olarak anlayamadım.

Yanlış anlamayın fakat yazdığınız kelimeleri anlayamıyorum daha özen göstererek yazar mısınız? Mesela "bulamadınlan" kelimesinden daha doğrusu kelimeye benzeyen şeyi tam olarak anlayamadım.
bulamadığından kardeşim.

Bir de daha çok şeyi belirtseydiniz sorunu çözebilirdik yukarıda da benim ve diğer arkadaşın belirtiği gibi her yerde aynı sorun var mı? Telefonda mı bilgisayarda mı sorun? Cihazınız İngilizce mı? Klavye İngilizce mı? Arayüz İngilizce mı? Daha çok ayrıntı belirtin lütfen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…